Rendin, estoński startup, który ułatwia i zabezpiecza proces najmu mieszkań, pozyskuje 1,2 mln euro finansowania. Środki zostaną wykorzystane na ekspansję.
Pierwszy cel – wkroczyć do Polski.

Rundę inwestycyjną przeprowadził fundusz Tera Ventures, do którego dołączyli Iron Wolf Capital, Truesight Ventures, Atomico Angel Program, Startup Wise Guys, a także szereg aniołów biznesu. Firma wyznaczyła kluczowe osoby do działania na polskim rynku i planuje podwoić cały zespół w najbliższym czasie.

Rendin.pl to platforma, która zabezpiecza najemców jak i wynajmujących mieszkania w okresie średnio i długoterminowym. Od najemcy nie jest wymagana kaucja przy podpisywaniu umowy, a z drugiej strony wynajmujący otrzymuje 100 razy większą ochronę, która obejmuje takie ryzyka jak brak płatności za najem czy szkody wyrządzone przez lokatorów. Rendin zapewnia również automatyczną weryfikację potencjalnych najemców i w razie potrzeby pomoc prawną.

Pozyskane środki Rendin częściowo wykorzysta aby rozszerzyć swoją działalność na Polskę, rynek szacowany na około 2.5 mln wynajmowanych mieszkań. Obecnie jest w trakcie wypracowywania wspólnego modelu biznesowego z lokalnym towarzystwem ubezpieczeniowym i największym portalem nieruchomościowym w Polsce, a na stanowisku Country Manager’a firma zatrudniła Andrzeja Krzysztofowicza, który mówi więcej o projekcie: 

„Rendin to wyjątkowa platforma, która dba zarówno o interesy właścicieli nieruchomości jak i najemców. Chcemy pozbyć się przestarzałych praktyk, które mogły być przydatne dwadzieścia lat temu, ale nie dziś. Na przykład, kaucja zabezpieczająca jest znaczącym, dodatkowym wydatkiem dla najemców, a jednocześnie nie zabezpiecza wystarczająco właścicieli nieruchomości” – mówi Krzysztofowicz.

Alain Aun, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Rendin, dodaje: 

„Mimo że Rendin rozpoczął działalność tuż przed uderzeniem pandemii Covid-19, udało nam się osiągnąć nasze cele rozwojowe. Kryzys wywarł duży wpływ na rynek nieruchomości krótkoterminowych ze względu na spadek turystyki, ale nie zmienił dynamiki długoterminowego wynajmu” – wskazuje dyrektor

Rendin pobiera niewielką miesięczną opłatę zależną od wysokości kosztów najmu. Może ona być opłacana przez najemcę jak i wynajmującego.

Coraz więcej właścicieli nieruchomości korzysta z naszej aplikacji i samemu pokrywa opłatę Rendin, ponieważ pozwala to łatwiej znaleźć nowych lokatorów” – dodał Aun. 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments