HTC VIVE zaprezentował nowe funkcje gogli VIVE Focus Plus, aby zaoferować przedsiębiorstwom wirtualną rzeczywistość klasy premium. 

HTC VIVE, lider w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości (VR) klasy premium, ogłosił szereg nowych i ulepszonych funkcji dla zestawu gogli HTC VIVE Focus Plus, opracowanego z myślą o zastosowaniu w biznesie. Jest to największa aktualizacja gogli od chwili ich premiery w 2019 r., a ogłoszone dziś funkcje są odpowiedzią na najważniejsze zagadnienia, w tym kwestie związane z bezpieczeństwem, z jakimi muszą sobie radzić firmy na całym świecie podczas wdrażania technologii VR.

Dzięki obsłudze rozwiązań w zakresie zarządzania urządzeniami VMware i MobileIron przedsiębiorstwa będą mogły zdalnie zarządzać urządzeniami, aplikacjami i ustawieniami, korzystać z istniejących licencji lub uzyskiwać je bezpośrednio bez korzystania z pośredniczących aplikacji czy portali.

Użytkownicy mogą teraz również łączyć się z sieciami firmowymi zdalnie przy użyciu wbudowanej usługi VPN lub pracować bez połączenia z siecią, jeśli jest to niezbędne w celu przestrzegania przepisów bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: HTC VIVE podpisał umowę dystrybucyjną z firmą DELL

„Obserwujemy znaczący wzrost popytu na komercyjne rozwiązania VR, co wynika z tego, że ludzie na całym świecie pracują zdalnie. Wiemy przy tym, że bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na dalsze rozpowszechnienie wykorzystania gogli HTC VIVE Focus Plus w środowisku korporacyjnym.” – powiedział Graham Wheeler, dyrektor generalny HTC VIVE w regionie EMEA.

„Dzięki obsłudze sieci VPN nasi klienci będą mogli współpracować nad projektami przez VR bez względu na to, gdzie w danej chwili znajdują się na świecie, łącząc się z bezpiecznym środowiskiem, a organizacje będą mogły czuć się bezpiecznie dzięki obsłudze funkcji zarządzania i bezpieczeństwa oferowanych przez naszych partnerów z VMware i MobileIron” – dodał Graham Wheeler. 

Nowe funkcje w aktualizacji HTC VIVE Focus Plus to między innymi:

  • Funkcja nagrywania ekranu – użytkownicy mają teraz możliwość nagrywania szkoleń lub współpracy zdalnej w VR i odtwarzanie nagrań na telewizorach, tabletach i komputerach PC.
  • Udostępnianie ekranu dzięki Miracast – funkcja ta umożliwia udostępnianie ekranu wirtualnej rzeczywistości na komputerach PC z systemem Windows 10, telewizorach
   i tabletach obsługujących standard Miracast.
  • Nieograniczony tryb kiosku – funkcja, która umożliwia korzystanie z zestawu HTC VIVE Focus Plus wyłącznie w określonym celu, poprzez zezwolenie na uruchamianie tylko jednej lub kilku aplikacji oraz ukrywanie rozpraszających uwagę elementów, takich jak powiadomienia i inne aplikacje lub nawigacja.

Pragnąc wspierać wdrażanie VR w biznesie, firma VMware nawiązała współpracę z HTC, w ramach której oferuje skalowalne rozwiązania w zakresie zarządzania i dostarczania aplikacji przeznaczonych dla zestawu HTC VIVE Focus Plus. Dzięki naszej platformie ujednoliconego zarządzania urządzeniami końcowymi (Unified Endpoint Management – UEM) Workspace ONE klienci HTC VIVE Focus Plus będą mogli ławo rejestrować i konfigurować gogle, dostarczać swoim pracownikom immersyjne doświadczenia VR oraz chronić dane dzięki mechanizmom kontrolnym i regułom bezpieczeństwa” – powiedział Shankar Iyer, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych w VMware.

„Wirtualna rzeczywistość zmienia to, w jaki sposób biznes i inne przedsiębiorstwa działają w naszym dynamicznie zmieniającym się świecie.” – powiedział Bernhard Carli, dyrektor ds. rozwoju biznesu w MobileIron – „Nowe możliwości, jakie oferuje HTC VIVE Focus Plus we współpracy z MobileIron pozwolą takim przedsiębiorstwom na kontrolę nad ich urządzeniami w bezpieczny, skoncentrowany na pracy mobilnej i podnoszący wydajność pracy sposób”

HTC VIVE Focus Plus to samodzielny zestaw gogli VR zaprojektowany tak, aby spełnić potrzeby klientów biznesowych z całego świata, wyposażony w soczewki Fresnel oferujące ostrzejszy obraz i redukcję efektu Screen Door, dwa kontrolery zapewniające płynną integrację z wirtualnym środowiskiem, zwiększoną wygodę podczas dłuższych sesji VR dzięki zastosowaniu lekkiej konstrukcji, a także łatwiejsze przenoszenie istniejących treści z PC do VR. Gogle są teraz bardziej mobilne, a korzystanie z nich jeszcze bardziej intuicyjne. Zestaw jest oparty na platformie VIVE WAVE™, która w bieżącym miesiącu otrzymała również dużą aktualizację zestawu narzędzi dla programistów (SDK).

Zaktualizowany zestaw narzędzi (wersja 3.2) obejmuje:

 • Usprawnione procesy rozwoju aplikacji XR za pomocą wtyczki Wave Unity XR Plugin do najnowszych wersji silnika Unity (2019.4+) lub nowych wtyczek Wave do silnika Unreal Engine 4.24 i 4.25
 • Skrócony czas rozwoju iteracji przy użyciu nowych narzędzi podglądu pakietów (Bundle Preview) i usuwania zbędnych wariantów cieniowania (Shader Stripping)
 • Interfejs programowania aplikacji do śledzenia dłoni i gestów
 • Obsługę funkcji Passthrough, pozwalającej użytkownikowi za dotknięciem przycisku wyświetlić podgląd realnego otoczenia, dzięki nowym interfejsom programowania aplikacji
 • Funkcje dostosowywania jakości (Adaptive Quality) i inteligentnego renderowania (Foveated Rendering) są teraz domyślnie włączone i mogą być modyfikowane w ustawieniach WaveVR
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments