Deutsche Bank i Google Cloud ogłaszają współpracę

Deutsche Bank i Google Cloud zgodziły się połączyć siły i stworzyć strategiczne partnerstwo, którego celem jest przedefiniowanie sposobu, w jaki bank rozwija się i oferuje swoje usługi finansowe.

Partnerstwo jest wyjątkowe, ponieważ zapewni nie tylko najnowocześniejsze usługi w chmurze dla Deutsche Bank, ale także umożliwi wspólne innowacje między obiema firmami w celu stworzenia nowej generacji opartych na technologii produktów finansowych dla klientów. Obie strony podpisały list intencyjny i planują podpisać wieloletni kontrakt w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Partnerstwo umożliwi Deutsche Bank przyspieszenie przejścia na chmurę i wykorzystanie możliwości inżynieryjnych obu firm. Wraz z Google Cloud Deutsche Bank zmieni swoją architekturę IT, a tym samym wygeneruje znaczną wartość dla swoich klientów. Wieloletnia transformacja i optymalizacja obecnych systemów banku będzie odbywać się etapami. Obie strony zobowiązują się do przestrzegania przepisów dotyczących prywatności i ochrony danych w celu zachowania poufności, integralności i dostępności danych klientów oraz zasobów informacyjnych Deutsche Bank.

Dzięki temu partnerstwu Deutsche Bank uzyska również bezpośredni dostęp do światowej klasy nauki o danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby lepiej obsługiwać klientów. Potencjalne przypadki użycia obejmują pomoc klientom skarbowym w codziennych zadaniach, takich jak prognozowanie przepływów pieniężnych, ulepszona analiza ryzyka i zaawansowane rozwiązania zabezpieczające w celu ochrony kont klientów. W przypadku bankowości prywatnej w centrum uwagi będą rozwiązania cyfrowe i intuicyjne, mające na celu uproszczenie interakcji między klientami a pracownikami.

„Od ponad 150 lat Deutsche Bank jest pionierem w branży, z silnym rekordem innowacji w sektorze usług finansowych. Cieszymy się z naszego strategicznego partnerstwa i możliwości, jakie Google Cloud może pomóc Deutsche Bank i jego klientom w rozwijaniu działalności i kształtowaniu przyszłości branży usług finansowych” – powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet. 

„Partnerstwo z Google Cloud będzie ważnym motorem naszej strategicznej transformacji. Świadczy to o naszej determinacji do inwestowania w naszą technologię, ponieważ nasza przyszłość jest silnie związana z pomyślną digitalizacją. Jest to zarówno historia dotycząca przychodów, jak i kosztów” – powiedział Christian Sewing, dyrektor generalny Deutsche Bank. 

„Współpraca z Google Cloud jest znaczącym krokiem naprzód w naszej strategii technologicznej i zmieni sposób, w jaki produkujemy i dostarczamy usługi dla klientów. Łącząc to, co najlepsze z obu kultur, z niecierpliwością czekamy na tworzenie nowych modeli biznesowych wykorzystujących sztuczną inteligencję, analizę danych i nie tylko, z uznanym liderem w dziedzinie technologii i innowacji” – dodał Bernd Leukert, dyrektor ds. Technologii, danych i innowacji oraz członek zarządu. 

Decyzja jest wynikiem intensywnych dyskusji i analizy due diligence w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. W lutym 2020 roku Deutsche Bank zaprosił wielu głównych dostawców usług w chmurze do zaproponowania partnerstwa w ramach strategii chmury dla wielu dostawców. W ramach tej strategii bank będzie kontynuował ścisłą współpracę ze swoimi dotychczasowymi partnerami technologicznymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments