Firma Colt Technology Services wzmacnia swoją ofertę SD WAN, wprowadzając usługę SD WAN 2.0. Inwestując we własną sieć, umożliwia przedsiębiorstwom szybkie reagowanie na zmiany, zapewniając płynną i wolną od zakłóceń pracę użytkownika.

Nowa wersja została stworzona w odpowiedzi na ewolucję rynku zarządzanych usług WAN, a także ciągłe zmiany wymagań z jakimi obecnie zmagają się przedsiębiorstwa. Podstawowym wyzwaniem, jest dostosowanie cyfrowej transformacji do nieoczekiwanych zmian na rynku. Firmy potrzebują rozwiązania SD WAN, które wykracza poza prostą optymalizację transportu danych w ramach sieci.

SD WAN 2.0 wprowadza szereg ulepszeń, które dostosowują SD WAN do zmieniającego się środowiska sieciowego klientów. Działające w warunkach pandemii firmy będą potrzebować długoterminowego rozwiązania, które pozwoli zaspokoić potrzeby ich rosnącej zdalnej siły roboczej, w tym optymalizacji aplikacji w chmurze, zabezpieczenia dynamicznej krawędzi sieci, kompleksowej kontroli aktywności w sieci oraz możliwości szybkiego i efektywnego skalowania.

W ramach ulepszeń SD WAN 2.0, Colt wprowadza nowe funkcje, aby sprostać tym wymaganiom – pakiet optymalizacji sieci WAN, zaawansowane udoskonalenie zapory sieciowej, rozszerzony wgląd w sieć i opcjonalną możliwość samodzielnej instalacji CPE.

Pakiet optymalizacji sieci WAN wykorzystuje techniki klonowania pakietów i Forward Error Correction (FEC), dostarczając użytkownikom końcowym poprawę jakości i szybkości aplikacji o strategicznym znaczeniu w ich  sieci.

Usuga zwiększonego bezpieczeństwa na brzegu sieci Colta (SASE) oferuje 3-poziomowe zabezpieczenia w WAN, LAN i DMZ klienta i jest w stanie obsługiwać zintegrowaną ochronę Dynamic NAT i DDoS.

Nowa, zaawansowana platforma analityczna, oparta na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym (AI / ML), zapewnia klientom pogłębione i bardziej szczegółowe raporty dotyczące ruchu sieciowego.

Z kolei funkcja Self-Install CPE od Colt, oferuje klientom opcję bezpiecznego i szybkiego włączenia usługi SD WAN, w dodatku jest korzystniejsza cenowo w porównaniu z instalacją przeprowadzoną przez firmę trzecią.

Od momentu uruchomienia w 2016 roku, Colt SD WAN jest liderem w dziedzinie innowacji w zarządzanych usługach WAN. Łącząc skalę i zasięg sieci Colt IQ z szerokią ofertą funkcji, Colt stworzył wiodące na rynku rozwiązanie, umożliwiające przyspieszenie cyfrowej transformacji i dostosowywania się do zmian. Colt SD WAN 2.0 jest kolejnym krokiem rozwoju.

Colt od kilku lat sukcesywnie inwestował w SD WAN. Kiedy uruchamialiśmy usługę, widzieliśmy, że ta technologia naprawdę pomaga przedsiębiorstwom w prowadzeniu działalności, ale nie wiedzieliśmy, że pomoże w tak dużej i szybkiej transformacji, jaka dokonała się w tym roku” – powiedział Peter Coppens, wiceprezes ds. portfolio produktów firmy Colt.

Cieszymy się, że możemy nadal rozwijać ofertę z SD WAN 2.0. Jesteśmy przekonani, że nowy zestaw funkcji umożliwi klientom przyspieszenie rozwoju biznesowego, dzięki udoskonalonemu user experience, zaawansowanej analityce i kompleksowym zabezpieczeniom” – zaznaczył.

Nowe funkcje SD WAN, to tylko jedno z wielu nowych rozwiązań, jakie Colt ogłosił już w tym roku. Wcześniej wprowadzona SD WAN Multi-Cloud, umożliwia klientom wykorzystanie jednego połączenia w celu dotarcia do wielu dostawców usług w chmurze poprzez SD WAN. Colt uruchomił także optymalizację VoIP i obsługę IPv6 – obie w oparciu o SD WAN.

Colt został niedawno uznany za „Strong Performer” (Solidnego wykonawcę) w raporcie Forrester Wave: Software-Defined WAN Services, dla czwartego kwartału 2020.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments