Ultimate Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo z Grupy PlayWay, wypracował od stycznia do września 2020 roku ponad 6,5 mln zysku netto, co stanowi wzrost o 120 proc. w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku.

Przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 11 mln zł. Dla porównania w 2019 roku wyniosły one nieco ponad 5 mln zł. Na ten wynik w przeważającej części wpłynęła sprzedaż gier w segmencie konsolowym, tj. na Nintendo Switch oraz Xbox. Dystrybucja gier na PC stanowi drugi pod względem przychodowym segment działalności spółki.

„Wyniki finansowe grupy kapitałowej Ultimate Games są dla nas bardzo satysfakcjonujące. Istotny wpływ na wzrost przychodów i zysku netto w analizowanym okresie miały m.in. stabilna sprzedaż serii Ultimate Fishing Simulator na PC wraz z dodatkami DLC oraz dalsze poszerzanie portfolia produkcyjno-wydawniczego o nowe gry. W trzech minionych kwartałach wydaliśmy łącznie ponad 70 gier i dodatków, głównie na platformę Nintendo Switch. Naszym celem w ciągu 2-3 najbliższych lat jest znalezienie się w czołówce firm, które wydają gry na konsoli Microsoftu i Sony” – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games. 

W raportowanym okresie największą sprzedaż pod względem ilościowym w sklepie Steam odnotowały tytuły takie jak Ultimate Fishing Simulator, Bad Dream: Coma oraz Demolish and Build 2018. Jeśli chodzi o platformę Nintendo Switch w czołówce najlepiej sprzedających się gier, dystrybuowanych bezpośrednio z konta wydawniczego Ultimate Games, znalazły się House Flipper, Ultra Off-Road Alaska 2019 oraz Pet Care. Ponad 60 proc. przychodów netto ze sprzedaży wygenerował segment dystrybucji gier na konsole.

Przyszłoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy
– harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na wysokobudżetowych grach. W 2021 roku spółka zakłada premierę od 5 do 10 takich tytułów na wszystkie konsole. 

Raportowana we wrześniu br. liczba graczy oczekujących na zakup gier z portfolio Ulitmate Games w sklepie Steam wynosi ponad 1,04 mln graczy, tzw. wishlist outstanding, a liczba wszystkich dodań – wishlist additions – 1,74 mln graczy.

W minionych miesiącach do grupy kapitałowej Ultimate Games dołączyły nowe spółki: Manager Games, Demolish Games, ConsoleWay, Games Box oraz 3T Games, których spółka matka jest większościowym udziałowcem. 

„Zakładamy, że w czwartym kwartale największy wpływ na bieżącą działalność operacyjną oraz wyniki finansowe naszej grupy będą miały liczne wyprzedaże świąteczno-noworoczne, premiery nowych gier, jak również kontrakty z wydawcami na najważniejsze gry naszych spółek zależnych” – podsumowuje Mateusz Zawadzki.

Ultimate Games zgodnie z przyjętymi zasadami polityki dywidendowej będzie rekomendował wypłatę dywidendy za poprzedni rok obrotowy w wysokości co najmniej
75 proc. zysku netto z uwzględnieniem planowanych działań inwestycyjnych. W 2020 roku na ten cel przeznaczono 2,1 mln zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments