Węglowy sojusz technologiczny kontynuuje prace w ramach współpracy ustanowionej przez LW Bogdanka, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz KGHM Polska Miedź.

Współpraca […] prowadzona jest w sposób ciągły. Przeprowadzone zostały wizyty referencyjne w spółkach i wyznaczono osoby to kontaktu. Wskazana została też lista tematów, które mogą stanowić potencjał do współpracy. Odbyło się kilka spotkań, podczas których doszło do wymiany doświadczeń choćby w zakresie prowadzenia działalności badawczo – rozwojowej, zarządzania własnością intelektualną, zarządzania projektami czy stosowanymi rozwiązaniami technologicznymi (choćby w zakresie obudowy kotwowej)” – napisał Departament Komunikacji KGHM Polska Miedź w odpowiedzi na pytanie ISBtech.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Węglowy sojusz… branża szuka nowych szans

Spółki wspólnie wymieniają się również informacjami w zakresie innowacyjnych rozwiązań. Jednak aktualna sytuacja epidemiczna wpłynęła na intensywność tej współpracy. Niemniej zamierzamy w dalszym ciągu ją prowadzić, przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych” – dodano w informacji.

Pod koniec lutego ub.r. LW Bogdanka, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz KGHM Polska Miedź nawiązały współpracę. Firmy podpisały list intencyjny, który zakłada ich współpracę przy wprowadzaniu do procesu produkcji najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i informatycznych. To pierwsze tego typu trójstronne porozumienie w historii polskiego górnictwa.  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments