OPONEO.PL, znana jako lider internetowej sprzedaży opon w Polsce, zamierza poszerzyć Grupę o kolejną spółkę zależną działającą w sektorze handlu elektronicznego, Rotopino.pl – firmę z wieloletnim doświadczeniem w internetowej sprzedaży szerokiej gamy narzędzi i elektronarzędzi.


Dnia 26 listopada 2020 roku OPONEO.PL podpisała ze spółką TIM warunkową umowę sprzedaży na rzecz OPONEO.PL dziesięciu milionów akcji Rotopino.pl, które stanowią 100% kapitału zakładowego spółki, za cenę 35 000 000,00 zł. Warunkiem wykonania umowy i nabycie akcji przez OPONEO.PL jest konieczność uzyskania ostatecznej zgody prezesa UOKIK na dokonanie koncentracji.

ZOBACZ TAKŻE: Oponeo wchodzi w nowy segment e-commerce

Rotopino.pl jest obecnie liderem na rynku krajowym w internetowej sprzedaży narzędzi i elektronarzędzi. Prowadzi sprzedaż także w 8 krajach Unii Europejskiej Do spółki należy łącznie kilkanaście sklepów internetowych m.in. narzedzia.pl i rotopino.pl. W roku 2019 wygenerowała przychód na poziomie 65,5 mln zł. Obecność Rotopino.pl w grupie OPONEO.PL ma pozwolić na dalsze umacnianie pozycji spółki na rynku internetowych sprzedawców narzędzi i elektronarzędzi zarówno w Polsce, jak i na terenie UE. Zbliżony model działalności Rotopino.pl oraz spółek z Grupy OPONEO.PL umożliwi dodatkowo budowanie pozytywnego efektu synergii na wielu płaszczyznach.

Dywersyfikacja biznesu o nowe projekty e- commercowe jest jednym ze strategicznych założeń grupy. Zróżnicowanie asortymentu i usług oferowanych w ramach grupy OPONEO.PL, w dobie dynamicznie rosnącej sprzedaży za pośrednictwem internetu, ma na celu wykorzystanie potencjału rozwoju handlu internetowego w Polsce i jednocześnie zmniejszenie ryzyka w prowadzeniu działalności całej grupy” – mówi prezes zarządu, Dariusz Topolewski.

Tempo rozwoju e-commerce w Polsce stale rośnie, jednak za sprawą pandemii, wzrost popularności internetu jako kanału zakupowego oraz transformacja technologiczna handlu przyspieszyły. Polski rynek e-commerce staje się coraz bardziej dojrzały, o sukcesie e-sklepów nie decydują już tylko niskie ceny, lecz także jakość, wygoda zakupów i zwrotów, a także serwis posprzedażowy Beneficjentem tych trendów jest między innymi spółka Rotopino.pl, której przychody w 2020 roku wzrosły o 35%, zaś zysk o ponad 100% w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.

Zakup w 2011 roku akcji MARKETEO.COM, czyli dzisiejszego ROTOPINO.PL, był znaczącym impulsem na samym początku przygody TIM-u z e-commerce. Pasja, kompetencje i doświadczenie bydgoskiej ekipy ułatwiły TIM-owi zmianę modelu biznesowego i przejście ze świata offline do online” – wspomina Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM.

„Dziś w TIM-ie największy potencjał rozwoju widzimy na rynku B2B – bezpośrednio i w modelach alternatywnych, jak dropshipping. ROTOPINO.PL operuje na rynku B2C, więc powrót pod skrzydła lidera w tej dziedzinie, czyli OPONEO.PL, zapewni Spółce optymalny rozwój. Grupa TIM utrzyma z nią bliskie relacje – 3LP nadal będzie zapewniać jej obsługę logistyczną, zaś TIM – współpracować z nią w zakresie działalności handlowej” – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Dadelo przeprowadzi ofertę publiczną akcji

Decyzja o zakupie akcji Rotopino.pl jest zgodna ze strategią zarządu OPONEO.PL., której założeniem jest poszerzanie Grupy o nowe podmioty operujące na rynku e-commerce.
Od 2016 roku w ramach Grupy OPONEO.PL działa spółka Dadelo.pl, która w 2020 roku odnotowała rekordowy wzrost wolumenu i wartości zakupów zyskując właśnie na znaczącym zwiększeniu popularności zakupami w kanale internetowym.

Ponadto OPONEO.PL oraz spółka Metalkas otrzymały zgodę prezesa UOKIK na utworzenie nowej spółki akcyjnej w celu prowadzenia sprzedaży metalowych drabin i regałów za pośrednictwem sklepu internetowego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments