Iron Wolf Studio podsumowuje dotychczasowe działania i przedstawia plany rozwoju. Do zaprezentowanych po raz pierwszy w połowie roku gier: symulatora Destroyer: The U-boat Hunter oraz interaktywnego filmu pt. Killing Stream, wkrótce dołączą kolejne produkcje. Ponadto, spółka konsekwentnie realizuje plan wejścia na giełdę.

„W lipcu tego roku Spółka przeprowadziła emisję akcji, która już została zarejestrowana. Natomiast na przełomie roku  2020/2021 planujemy składać wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych o wprowadzenie do obrotu giełdowego akcji Iron Wolf Studio S.A. Obecnie jesteśmy na etapie zbierania wszystkich niezbędnych informacji i czekamy, aż wszyscy inwestorzy będą mieli gotowe konta inwestycyjne. Chcemy dochować wskazanych wcześniej terminów i nie możemy doczekać się tego przełomowego dla nas momentu”
– mówi Bartosz Pluta, Prezes Zarządu Iron Wolf Studio S.A.

art_logo1.png

Destroyer: The U-Boat Hunter

Pierwsza z produkcji studia, Destroyer: The U-Boat Hunter, cieszy się dużym zainteresowaniem. Po dwóch zapowiedziach – pierwszej, zdradzającej fragmenty fabuły oraz drugiej, ukazującej rozgrywkę, symulator niszczyciela został dodany do Listy Życzeń w serwisie Steam przez ponad 29 tysięcy graczy. Gra przygotowywana jest z niezwykłą dbałością o szczegóły, aby jak najdokładniej odwzorować realia panujące na niszczycielu typu Fletcher.

W tym celu twórcy podjęli współpracę ze specjalistami z USS KIDD Veterans Museum znajdującego się w Baton Rouge w Luizjanie, a nawet odwiedzili pokład USS Kidd. Tam również spotkali się z weteranami II wojny światowej, którzy dzielili się designerami unikatową wiedzą. W projekcie udział biorą także graficy ze studia Pyramid Games, wspierający produkcję, zaś w tworzenie scenariusza zaangażowany jest Tim NesSmith, kierownik techniczny na USS KIDD posiadający rozległą wiedzę na temat niszczycieli klasy Fletcher.

Sherman Commander

Na przełomie listopada i grudnia pojawi się zapowiedź kolejnego projektu studia, również związanego z tematyką militarną – Sherman Commander. Będzie to symulator legendarnego czołgu z czasów II wojny światowej, a pierwszy zwiastun zaprezentuje zarówno część fabularną, jak i fragmenty rozgrywki. Twórcy podjęli współpracę z innym studiem z grupy PlayWay – DeGenerals, autorami Tank Mechanic Simulator. Ze względu na zbliżoną tematykę, wesprą oni Iron Wolf Studio w dotarciu do grupy docelowej poprzez cross promocję ze swoim tytułem.

Killing-Stream-Main-Art-1200x675.jpg

Filmy Interaktywne

W celu dywersyfikacji swojego portfolio, Iron Wolf Studio rozpoczęło również tworzenie filmów interaktywnych. Pierwszą zapowiedzianą tego typu produkcją jest Killing Stream, pełnometrażowy thriller z elementami horroru, opowiadany z perspektywy pierwszej osoby. Krótko po ogłoszeniu tytułu, pozycję do swoich List Życzeń dodawało ponad tysiąc graczy dziennie, a kolejny wzrost zainteresowania miał miejsce w trakcie jesiennej edycji Steam Game Festival. Podczas gdy prace nad Killing Stream cały czas trwają, firma poszukuje partnera do cross-promocji produkcji, który zapewniłby jej większą widoczność.

Dostrzegając niemałe zainteresowanie tematyką filmów interaktywnych, studio podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad kolejnymi tytułami z tego gatunku. W tym celu nawiązana została współpraca z Games Operators, twórcami 911 Operator, którzy udzielili licencji do stworzenia filmu interaktywnego opartego na ich popularnej grze. Iron Wolf odpowiedzialne jest za przygotowanie zwiastuna do 911 Operator Interactive Movie, a Games Operators zapewni pełne wsparcie marketingowe z wykorzystaniem dużego zasięgu i rozpoznawalności marki.

Dodatkowo spółka stara się pozyskać licencję od jednej z czołowych polskich firm growych na stworzenie filmu interaktywnego opartego na jej produkcji. Ze względu na stan zaawansowania rozmów, twórcy nie mogą podzielić się szczegółami, natomiast pozytywne zakończenie negocjacji na pewno będzie ważnym krokiem w rozwoju spółki.

screen-0.jpg

U-Boot The Board Game

Studio pochwaliło się również, że ich gra planszowa U-Boot The Board Game otrzymała nagrodę Charles S. Roberts Award aż w 7 kategoriach, w tym za najlepszą grę wojenną roku! Charles S. Roberts Awards to bardzo prestiżowe nagrody, przyznawane od lat 70-tych najlepszym produkcjom związanym z hobby wojennym, co nie tylko świadczy o ogromnej wiedzy i doświadczeniu firmy na tym polu, ale pozwala również z optymizmem patrzyć na jej nadchodzące tytuły.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments