Colliers International, czołowa firma oferująca usługi w zakresie nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami, wprowadziła na rynek narzędzie online pod nazwą Workplace Expert. Rozwiązanie powstało w odpowiedzi na zmiany zachodzące w sposobach pracy. Pomaga ono firmom wykonać pierwsze kroki w kierunku opracowania strategii dotyczącej planowania przyszłości swoich środowisk pracy oraz ich optymalizacji, tak by zaspokajały potrzeby organizacji i ich pracowników.

Workplace Expert to bezpłatne narzędzie, które tworzy rekomendacje dotyczące różnych środowisk biurowych oraz ich konfiguracji w oparciu o odpowiedzi na pytania o cele organizacji oraz sposoby i kulturę pracy. Narzędzie wykorzystuje obszerne dane porównawcze, wnioski z globalnych badań przeprowadzonych przez firmę Colliers podczas trwania pandemii COVID-19 oraz najnowsze trendy rynkowe. 

Dorota Osiecka, dyrektor Działu Workplace Innovation w Colliers International

„Pandemia Covid-19 zmusiła nas do przemyślenia modelu naszej pracy i refleksji na temat przyszłości przestrzeni biurowej. Wiele firm staje obecnie przez zapytaniem, jak zorganizować środowisko pracy, aby, aby odpowiadało wyzwaniom stawianym przez nową rzeczywistość oraz przyszłym potrzebom pracowników i firmy. Workplace Expert jest narzędziem, które pomaga odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o informacje dotyczące potrzeb konkretnej organizacji. Umożliwia wstępną weryfikację strategii i wygenerowanie danych na temat modelu pracy oraz potrzeb w zakresie powierzchni biurowej, tak aby nowe środowisko stało się narzędziem wspierającym cele biznesowe firmy. Na prośbę klienta możemy pogłębić wstępną analizę, tworząc docelowe rozwiązania w oparciu o szczegółowe badanie potrzeb organizacyjnych, uwzględniające style pracy, profile funkcjonalne oraz potrzeby pracowników – mówi Dorota Osiecka, dyrektor Działu Workplace Innovation w Colliers International. 

Workplace Expert, oprócz rekomendacji dotyczących konkretnego modelu środowiska biurowego, dostarcza również zalecenia odnoszące się do wielkości biura oraz wymaganej liczby stanowisk i stref funkcjonalnych. 

„W Colliers doskonale wiemy, że dane dostarczane za pośrednictwem zaawansowanych technologii pomagają naszym klientom w podejmowaniu najlepszych decyzji strategicznych dla ich biznesu, także tych związanych z wynajem powierzchni biurowych. Wprowadzenie na rynek narzędzia Workplace Expert jest kolejnym krokiem, który ma na celu wsparcie firm na ważnym etapie ewolucji środowiska pracy – przestrzeń biurowa znajduje się bowiem w przełomowym momencie” – mówi Paweł Skałba, senior partner, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Colliers International.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments