Firma Sony Imaging Products & Solutions Inc. poinformowała o nabyciu spółki Nevion AS, będącej czołowym dostawcą zwirtualizowanych rozwiązań produkcyjnych dla mediów. Inwestycja ta pozwoli wzbogacić ofertę dla telewizji i innych odbiorców o nowe rozwiązania do kompleksowej produkcji opartej na łączach IP i chmurze. Firma Sony, będąca od lipca 2019 r. mniejszościowym udziałowcem spółki Nevion, objęła w niej pozostałe udziały, przekształcając ją w podmiot zależny.

Sony od dekady należy do czołowych innowatorów w dziedzinie produkcji opartej na łączach IP. W ostatnich latach stacje telewizyjne i inne podmioty coraz częściej poszukują rozwiązań do zdalnej produkcji i systemów REMI (Remote Integration), ponieważ mogą dzięki nim współdzielić w czasie rzeczywistym zasoby — sprzęt, obiekty, a nawet ludzi — w różnych lokalizacjach, a w rezultacie zwiększać efektywność pracy. Pandemia COVID-19 przyspieszyła ten proces.

ZOBACZ TAKŻE: Sony wprowadza nowe projektory do kina domowego

Dziś podstawową rolę w planowaniu ciągłości działań stacji telewizyjnych i firm producenckich odgrywa połączenie posiadanego wyposażenia obiektów z przetwarzaniem w chmurze, by umożliwić zdalną pracę i współdzielenie zasobów. W czerwcu 2019 r. Sony nawiązało strategiczną współpracę z firmą Nevion, a oba podmioty zaczęły wspólnie tworzyć rozwiązania na ten rynek. Obecna inwestycja pozwoli Sony znacznie zacieśnić związki z Nevion, by w rezultacie zwiększyć poziom integracji dostarczanych rozwiązań.

„Zawsze z uwagą analizujemy opinie naszych klientów i dokładamy starań, by wprowadzać innowacje przekraczające ich oczekiwania. Dzięki tej inwestycji zdalna produkcja oparta na łączach IP stanie się jednym z kluczowych obszarów naszej działalności” – mówi Mikio Kita, wiceprezes działu Media Solutions w Sony Imaging Products & Solutions Inc.

„Jako Grupa Sony rozwijamy technologie pozwalające uzyskać rozwiązania z takimi cechami, jak zdalna praca, realizm i działanie w czasie rzeczywistym. Dzięki niekwestionowanemu doświadczeniu firmy Nevion nasi klienci otrzymają lepiej zintegrowane i zoptymalizowane rozwiązania” – dodaje. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments