Pyramid Games, notowany na NewConnect producent gier wideo z grupy PlayWay, podpisał umowę, z Humble Bundle Inc., na mocy której gra Rover Mechanic Simulator z portfolio produkcyjnego lubelskiego studia ukaże się w abonamencie Humble Choice.

Tytuł będzie dostępny dla subskrybentów od 6 listopada do 4 grudnia br. Za udostępnienie gry Pyramid Games otrzyma jednorazowe, określone w umowie wynagrodzenie. W ocenie spółki dystrybucja tytułu w popularnym serwisie może przełożyć się na wzrost rozpoznawalności i sprzedaż gry Rover Mechanic Simulator na PC, aktualnie dostępnej w trybie early access (tzw. wczesnego dostępu).

 

„Miło nam poinformować o nowo zawartej umowie z cyfrowym sklepem gier wideo Humble Bundle, w ramach której nasza gra Rover Mechanic Simulator już niebawem będzie dostępna przez około miesiąc dla subskrybentów Humble Choice. W ramach tej współpracy przysługuje nam jednorazowe określone w umowie wynagrodzenie, płatne w terminie 30 dni od zakończenia dostępności gry w abonamencie Humble Choice” – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

„W naszej ocenie dystrybucja Rover Mechanic Simulator w serwisie Humble Bundle może wpłynąć pozytywnie na wzrost rozpoznawalności i sprzedaży gry oraz na wyniki finansowe spółki” – dodaje.   

Humble Bundle to platforma sprzedażowa, która od początku swojej działalności w 2010 roku zgromadziła społeczność ponad 12 mln użytkowników z całego świata. Serwis udostępnia gry, ebooki, oprogramowania i inne treści cyfrowe w atrakcyjnych cenach, wspierając jednocześnie działalność charytatywną.

Gracze mogą zakupić wybrany pakiet gier za dowolną cenę i decydować o tym jak zostanie podzielony dochód ze sprzedaży – między twórców, organizację charytatywną, Humble Partners czy Humble Bundle. Do tej pory, od początku działalności, Humble Bundle sprzedało ponad 47 mln pakietów i przekazało na cele dobroczynne ponad 187 mln USD.

Niezależnie od promocji abonamentowej Humble Choice, Pyramid Games prowadzi również ciągłą sprzedaż gry Rover Mechanic Simulator w sklepie Humble Store. 

Rover Mechanic Simulator to jeden z najlepiej ocenianych tytułów naszego studia. Do tej pory gra sprzedała  się w nakładzie 12 tys. kopii. Wishlista pełnej wersji gry wynosi 26 tys. zapisów. Już wkrótce możemy spodziewać się wyjścia gry z trybu wczesnego dostępu Steam co dodatkowo powinno wpłynąć na jej sprzedaż” – mówi Jacek Wyszyński.

„Rover Mechanic Simulator jest wizytówką naszej firmy, która pobudza oczekiwania graczy przed premierą tytułu Occupy Mars” – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Pyramid Games zawarła umowę z Manager Games

Premiera pełnej wersji gry Rover Mechanic Simulator na PC zaplanowana jest jeszcze w tym roku. 

Pyramid Games pracuje również nad innymi projektami takimi jak Occupy Mars: The Game czy Dinosaur Fossil Hunter, których darmowe prologi otrzymały pozytywne oceny od graczy. Wspomniane gry studia znajdują się na liście najbardziej wyczekiwanych premier na platformie Steam. 

Od sierpnia br. akcje Pyramid Games są notowane na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments