Green Genius – firma zajmująca się energią odnawialną i będąca częścią międzynarodowej grupy Modus Group podpisała 15-letnią umowę o współpracy z Ferrero – jedną z największych na świecie firm cukierniczych i czekoladowych. W ramach tej umowy spółka, która rozwija projekty zielonej energii, stworzy elektrownię słoneczną na terenie zakładu Ferrero w Polsce.

Elektrownia słoneczna Green Genius zostanie stworzona na terenie zakładu Ferrero Polska jeszcze w tym roku. Całkowita moc elektrowni wyniesie ponad 2,2 megawatów (MW). Szacuje się, że Ferrero zużyje ponad milion kilowatogodziny (kWh) zielonej energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy. Wykorzystując zieloną energię elektryczną w swojej działalności, Ferrero zmniejszy również negatywny wpływ na środowisko: zaoszczędzi prawie 2000 ton CO2 rocznie. Do pochłonięcia tej ilość potrzeba blisko 22 tys. drzew.

„Firmy coraz większą wagę przywiązują do kwestii odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, a w efekcie szukają bardziej przyjaznych środowisku rozwiązań, które mogą zastosować w swojej działalności. Obserwujemy rosnące zainteresowanie usługą, którą oferujemy dla segmentu biznesowego i koncentrujemy się na jej rozwoju. Zaufanie firm, takich jak Ferrero, pokazuje, że Green Genius jest ceniony jako rzetelny partner, a nasze usługi spełniają najwyższe międzynarodowe standardy” – mówi Ruslan Sklepovičius, dyrektor Green Genius i członek zarządu Modus Group odpowiedzialny za energię odnawialną.

Strategią biznesową Ferrero jest ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko poprzez wdrażanie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w całym łańcuchu wartości. Energia elektryczna ze źródeł odnawialnych, takich jak energia słoneczna, będzie wykorzystywana w produkcji oraz przyczyni się do osiągnięcia celów
w zakresie efektywności energetycznej.

Taki model współpracy (on-site PPA) zmniejsza koszty i zachęca do powstawania nowych elektrowni słonecznych. To innowacyjne rozwiązanie pomaga walczyć ze zmianami klimatu. Energia słoneczna pomoże Ferrero w wywiązaniu się z nowych zobowiązań klimatycznych „Klimat 2030”, ogłoszonych w tegorocznym raporcie zrównoważonego rozwoju.

Green Genius uruchomił usługę PPA 4 lata temu. W jej zakresie elektrownie słoneczne są instalowane bezpłatnie dla klientów, a organizacje płacą tylko za zużytą energię. 

Green Genius świadczy również usługi wytwarzania energii słonecznej w Polsce dla firmy telekomunikacyjnej Orange, producenta elektroniki TCL i producenta soków Marwit.

Green Genius rozwija projekty biogazu i energii słonecznej na 8 rynkach europejskich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments