mBank poszerza ofertę produktową o kartę mobilną i uzupełnia rachunek Junior o dopasowaną do niego aplikacją mobilną. Karta dostępna będzie dla klientów banku już od 15.10, aplikacja pojawi się w oficjalnych sklepach w późniejszym terminie.

Dziś do klientów banku trafiły nowe regulaminy, dzięki którym mogą zapoznać się z nowościami, jakie bank zaproponuje im w najbliższej przyszłości. Wśród najciekawszych rozwiązań znajdą się karta mobilna i aplikacja do konta Junior.

Aplikacja do konta Junior

W lutym br. mBank wprowadził do oferty rachunek Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia. Jest on dostępny dla wszystkich dorosłych, którzy są klientami banku. Wraz z kontem, rodzic może założyć dziecku pierwszą kartę płatniczą.

Dziś bank deklaruje uzupełnienie konta Junior o aplikację mobilną. Na początek określenie salda rachunku i sprawdzenie historii będą podstawowymi funkcjami aplikacji, choć bank zapowiada dalszy rozwój.

Aby skorzystać z aplikacji, rodzic powinien mieć zainstalowaną na swoim telefonie aplikację mBankPL. Aplikację Junior należy pobrać z oficjalnego sklepu i aktywować przy pomocy aplikacji rodzica.

Juniorska aplikacja, podobnie jak wersja dla rodziców, będzie zabezpieczona kodem PIN.
Dziecko będzie mogło w niej sprawdzić stan konta i historię wydatków. Aplikacja dostępna będzie na dwóch najpopularniejszych systemach: Android oraz iOS. O tym, kiedy pojawi się w sklepach bank poinformuje w osobnym komunikacie.

O karcie Mastercard Mobilna

To specjalna karta, która… nie istnieje w fizycznej, plastikowej postaci. Klient może ją zamówić do swojego rachunku i od razu dodać do płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Karta będzie bowiem aktywna od razu po zamówieniu. Nie trzeba czekać na przesyłkę i w ogóle mieć z nią kontaktu. Klienci mBanku będą mogli zamawiać kartę już od 15.10 br. Osoby, które dopiero założą rachunek będą mogły skorzystać z tej opcji w późniejszym terminie.

Karty można używać podobnie jak tradycyjnych „plastików”. Można nią:

  • płacić zbliżeniowo w sklepach/restauracjach,
  • wypłacać gotówkę w bankomatach wyposażonych w opcję zbliżeniową. Wystarczy przyłożyć urządzenie mobilne do oznaczonego miejsca,
  • płacić w internecie. Wystarczy podać dane karty, widoczne w aplikacji mobilnej. Karta obsługuje bezpieczny standard 3D Secure
  • płacić w aplikacjach mobilnych podając dane karty lub za pomocą Google Pay i Apple Pay.

Kartę może zamówić każdy klient indywidualny powyżej 13. roku życia. Opłaty będą adekwatne do opłat za popularnego „delfinka”: 0 zł za wydanie, 0 zł za kartę przy jednej transakcji w miesiącu, 0 zł za wypłaty z bankomatów powyżej 100 zł.

Na karcie Mastercard Mobilna można bezpłatnie:
  • ustawić limity autoryzacyjne (również tymczasowe) dla różnych rodzajów transakcji,
  • tymczasowo zablokować kartę,
  • skorzystać z Usługi Wielowalutowej aby obniżyć koszty transakcji w innych walutach,
  • zmienić PIN,
  • zablokować transakcje (a) zagraniczne (b) z usługą DCC, (c) z opłatą Surcharge.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments