Ricoh ogłosiło zakup polskiej firmy SimplicITy. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką i będzie zarządzane jako niezależna firma. SimplicITy będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre. 

Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe. 

Dzięki temu przejęciu spółka SimplicITy i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. A także produktów i usług pozwalających na stworzenie innowaycjnego środowiska pracy.  

„Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiekszyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy” – powiedział Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe.

„Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu – dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh bedziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku” – wskazuje Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy.

Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie. Poniżej lista:

  • Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi
  • Aventia – user experience & ecommerce
  • Techno Trends – systemy wideokonferencyjne 
  • NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie 
  • LAKE Solutions AG – przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze 
  • IPM i TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
  • Mauden – Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI 
  • Orbid zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.