Creepy Jar, warszawskie studio gamedeveloperskie znane z produkcji Green Hell, stało się jedną z atrakcji pierwszego dnia GPW Innovation Day. Spółka ogłosiła, że Green Hell w wersji na konsole Xbox i Playstation zostanie wydany w formie self-publishing, a więc bez zewnętrznego wydawcy. Prawdopodobnie odbędzie się to na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku.

Spotkanie ze spółką odbyło się pierwszego dnia GPW Innovation Day. W jego trakcie członkowie zarządu poinformowali, że czołowa produkcja studia zostanie wydana bez angażowania wydawców. Dzięki temu spółka zarobi znacznie więcej i zbuduje swoją własną bazę graczy. Powiedziano też, że pierwsze działające wersje gry na obie konsole zostały już przygotowane i mają trafić do trwającej kilka miesięcy fazy optymalizacji.

ZOBACZ TAKŻE: Green Hell z interakcją z tubylcami, Chimera w mocnej preprodukcji

Od początku prac nad Green Hell stawialiśmy na jakość, a nie na szybkość  produkcji. Rozszerzenia do gry oraz nowe tryby rozgrywki nie były więc produkowane masowo – dążyliśmy do starannego zaprojektowania każdego z nich. Podobnie jest w tym przypadku. Chcemy, żeby konsolowe wydania gry były pod naszą pełną kontrolą i trafiły do rąk graczy, kiedy będą nas w pełni satysfakcjonować. Tak też się stanie” – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

Pod koniec czerwca Creepy Jar poinformowało, że sprzedaż brutto gry Green Hell na platformie Steam przekroczyła 1 mln sztuk. Spółka poinformowała też, że według stanu na 24 czerwca, objętość lista graczy nadal oczekujących na zakup Green Hell (wishlisty) przekroczyła 884 tys. osób. Sprzedaż gry mocno wzrosła w kwietniu, kiedy producent dodał do gry tryb co-op.

ZOBACZ TAKŻE: O planach rozwojowych i potencjale Green Hell z szefem Creepy Jar

W związku z ogromnym sukcesem gry oraz ekspansją spółki, jej zarząd zdecydował uprzednio, że przeniesie się ona z NewConnect na parkiet główny GPW. Obecnie trwa weryfikacja w KNF, przejście na główny parkiet nastąpi prawdopodobnie na przełomie roku. 

Poniżej prezentujemy całe spotkanie z przedstawicielami spółki Creepy Jar podczas GPW Innovation Day.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments