Bloober Team, krakowskie studio gamedeveloperskie wzięło udział w wydarzeniu GPW Innovation Day. Podczas drugie dnia eventu spółka ogłosiła oficjalną datę premiery Observer: System Redux. Produkcja pojawi się już 10 listopada na X box Series X oraz PC. 12 listopada tytuł zadebiutuje na konsoli PS5. 

Podczas trwającego dzisiaj drugiego dnia GPW Innovation Day studio Bloober Team podzieliło się informacjami dotyczącymi ich najbliższych planów wydawniczych. Najważniejszą informacją jest nadchodząca premiera Observer: System Redux.

Observer: System Redux to odświeżona wersja tytułu wydanego w sierpniu 2017. Oprócz poprawionych elementów rozgrywki czy odświeżonej szaty graficzne produkcja otrzyma również nowe funkcje, co rozbuduje wykreowany przez twórców świat.

„Gra Observer: System Redux jest remakiem, co warto podkreślić. Produkcja będzie zawierała dodatkowe treści, jak również będzie oczywiście odpowiednio poprawiona graficznie i animacyjnie. Natomiast co najważniejsze, to będzie przede wszystkim dostosowana do unikalnych możliwości danych platform” – powiedział Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team S.A. 

Zabawę z Observer: System Redux rozpoczniemy już 10 listopada bieżącego roku na konsoli X box Series X oraz PC. Dwa dni później, 12 listopada, tytuł dostępny będzie również na Play Station 5.

„Miło mi potwierdzić, że dat premiery gry, to 10 listopada na konsolę X box series X jak również na klasy PC. Natomiast jeżeli chodzi o 12 listopada, czyli dokładnie dwa dni później, będziemy mieli swoją premierę na konsolę Play Station 5, co oznacza, że mamy tytuł startowy na obie nadchodzące konsole” – powiedział Piotr Babieno.

ZOBACZ TAKŻE: Bloober Team podbija konferencję Gamescom

Nadal czekamy na oficjalną datę premiery Medium, drugiego z tytułów, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Ponadto czekamy na niespodziankę ze strony twórców, która ujrzy światło dzienne również w bieżącym roku. Wiemy na pewno, że tajemnicza produkcja będzie mniejszej skali niż Medium czy projekt Black, który zapowiedziano na przyszły rok.

„Zapowiadaliśmy Państwu, że w tym roku będzie jeszcze jedna niespodzianka i tak też będzie. Ta niespodzianka powinna nadejść w przeciągu kilku najbliższych tygodni i mamy nadzieję, że spotka się również z dużym zainteresowaniem” – powiedział Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team S.A. 

Nadal trwają pracę na filmowymi adaptacjami poszczególnych produkcji studia. Pod uwagę brane są przede wszystkim Observer, Blair Witch czy Layers of Fear. Niestety, ze względu na sytuację pandemiczną prace nad ekranizacjami uległy opóźnieniu. Pozytywną informacją ze strony studia jest natomiast możliwa adaptacja tytułu Medium.

Całość rozmowy z prezesem zarządu Bloober Team S.A., Piotrem Babieno w ramach GPW Innovation Day dostępna jest na platformie YouTube. Poniżej udostępniamy niniejszą prezentację.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments