Tomasz Mosiej, Project Manager, Asseco Poland w komentarzu dla ISBtech o genezie i planach dla systemu dronowego rozwijanego przez grupę.

Asseco na bazie wewnętrznej inwestycji od 2014 roku opracowuje autorskie oprogramowanie naziemnej stacji kontroli AGCS. Jest ono sercem wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań bezzałogowych.

Swoje doświadczenie i wiedzę budowaliśmy podczas wielu projektów, w których wykorzystywaliśmy sprzęt zewnętrznych firm, dostarczając w pełni zintegrowane systemy.

Asseco dostarczy bezzałogowce dla polskiego wojska

Jednak specyfika tego postępowania przetargowego wymagała od nas zmiany podejścia. Od lat zatrudniamy doświadczony zespół inżynierów, który poza produkcją oprogramowania ma pełne kompetencje w zakresie projektowania i produkcji tego rodzaju rozwiązań.

Oczywiście sami nie jesteśmy w stanie produkować układów półprzewodnikowych, matryc kamer, wzmocnionego tableta służącego do zarządzania całą misją, natomiast znacząca większość systemu powstaje na miejscu, w Warszawie.

Liczymy, że jakość całego rozwiązania i jego parametry zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb. Odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments