Zbliża się 21 sezon ESL Mistrzostw Polski

Już 7 września zainaugurowany zostanie kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski, w którego trakcie najlepsze nadwiślańskie drużyny będą rywalizować ze sobą nie tylko o krajowy czempionat i nagrody pieniężne, ale także o cenne awanse do międzynarodowych rozgrywek. 

W związku z rosnącym poziomem sportowym polskich zespołów postanowiliśmy rozszerzyć nasze zawody do dziesięciu drużyn, spośród których sześć otrzyma bezpośrednie zaproszenie ze względu na swoją postawę w poprzedniej edycji mistrzostw.

Istotną informacją jest również to, że nowy ESL Mistrz Polski wywalczy sobie awans do międzynarodowych rozgrywek oraz do ostatniego etapu eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2021 będących częścią ESL Pro Tour. Te zaproszenia znacząco skrócą drogę polskim formacjom do przebicia się do światowej czołówki.

Jak awansować do fazy zasadniczej?

Otwarte kwalifikacje do ESL MP Jesień 2020 w CS:GO będą miały miejsce już 22-23 sierpnia oraz 25-26 sierpnia i zostaną rozegrane za pomocą platformy ESL Play. Osiem drużyn z otwartych eliminacji awansuje do zamkniętego etapu, gdzie zmierzy się z czterema zaproszonymi zespołami w drabince podwójnej eliminacji. Tylko cztery z dwunastu ekip zamkniętych kwalifikacji wywalczą sobie miejsce w ESL MP Jesień 2020.

Inauguracyjna kolejka rusza 7 września

Faza zasadnicza tegorocznej jesiennej odsłony ESL MP rozpocznie się już na początku września. W związku z rozszerzeniem zmagań do 10 zespołów czeka nas aż dziewięć kolejek rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie. Zespoły będą walczyć o wartościowe ligowe punkty, które będą decydować o tym, kto awansuje do fazy pucharowej. 

Zmiany w fazie pucharowej

Faza pucharowa również doczekała się odświeżenia. W play-offach znajdzie się aż osiem drużyn, co naturalnie pozwoli na lepsze wynagrodzenie solidnej postawy w fazie zasadniczej ESL MP. Zależało nam na tym, by rywalizacja w fazie ligowej była jeszcze bardziej zacięta niż dotychczas. Wobec powyższego dwie najwyżej uplasowane drużyny awansują bezpośrednio do półfinałów, ekipy z miejsc 3-4. zawalczą przeciw sobie o miejsce w półfinale, natomiast formacje z lokat 5-8. będą musiały natrudzić się o wiele bardziej, aby dotrzeć do finału.

Transmisja z nowego studia

W 21. sezonie ESL MP wszystkie spotkania będą transmitowane z nowego studia, które pozwoli ekipie produkcyjnej na o wiele bardziej zaawansowane działania względem transmisji telewizyjnej. To oczywiście przełoży się na wyższy poziom wrażeń dostarczanych naszym widzom. Fazę zasadniczą oraz mecze fazy pucharowej komentować będą najlepsi polscy casterzy, w tym także duet w postaci Macieja “Morgena” Żuchowskiego oraz Kuby “KubiKa” Kubiaka. Na transmisjach pojawiać będzie się również Kinga Kujawska oraz goście.

Partnerami ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 są firmy Mercedes, Pringles oraz Miasto Katowice.