TW Plast inwestuje w parku Accolade w Mińsku Mazowieckim

Nowoczesne procesy produkcyjne, sprawna logistyka i elastyczność w reakcji na sytuację epidemiologiczną to powody, dla których w ostatnich tygodniach segment hal przemysłowych pozostawał jedną z sił napędowych europejskiej gospodarki. Świadczy o tym między innymi podpisana umowa najmu w parku w Mińsku Mazowieckim.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Accolade a polskim producentem ekologicznych opakowań plastikowych – TW Plast – powierzchnia 8 000 m2 zostanie przeznaczona do produkcji masek chirurgicznych typu II.

W kryzysowej sytuacji wywołanej ogólnoświatową pandemią, która dotknęła praktycznie każdy sektor gospodarki, zlokalizowane blisko miast i autostrad hale logistyczne, produkcyjne i magazynowe odgrywają jeszcze istotniejszą niż w normalnych warunkach rolę, nie tylko w zaopatrywaniu gospodarstw domowych, ale także we wspieraniu przemysłu w całej Europie.

Fakt, że hale i parki logistyczne są teraz siłą napędową gospodarki staje się widoczny dla coraz szerszej publiczności. W obecnej sytuacji praktycznie żaden biznes nie jest odporny na zawirowania, ale hale przemysłowe i działające w nich firmy radzą sobie stosunkowo najlepiej. Nasza grupa najemców jest coraz bardziej zróżnicowana, a zarówno procesy produkcyjne, jak i możliwości techniczne hal coraz bardziej elastyczne. To pozwala naszym budynkom adaptować się i spełniać nieoczekiwane potrzeby rynku. Doskonałym tego dowodem jest powierzchnia w Mińsku Mazowieckim i najnowszy kontrakt z TW Plast” – o aktualnej sytuacji rynkowej i nowym najemcy” – mówi Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

Firma TW Plast, produkująca dotychczas opakowania z tworzyw sztucznych przyjaznych dla środowiska, zdecydowała się rozszerzyć zakres oferty o produkcję masek medycznych.

Dostosowaliśmy produkcję do aktualnej sytuacji tak, aby była jak najbardziej pomocna w walce z bieżącym zagrożeniem. Został uruchomiony prawdopodobnie największy w Europie zakład wytwarzający maseczki medyczne typu II o najwyższych standardach. W ramach działalności zakładu osiągnęliśmy zdolność produkcyjną ponad 1 mln maseczek dziennie. Wynajęty obiekt umożliwia produkcję masek medycznych typu II, które stanowią wyrób medyczny a co za tym idzie, warunki, w których powstają muszą spełniać najwyższe standardy. Pojawienie się TW Plast w Mińsku nie jest jednak decyzją podyktowaną wyłącznie obecną sytuacją epidemiologiczną. Park znajduje się w bardzo dobrym miejscu i możliwe, że ze względu na dynamiczny rozwój naszej działalności, zwiększymy podpisaną umowę o kolejne metry kwadratowe. Lokalizacja trzydzieści kilometrów od Warszawy i bliskość autostrady A2 zapewniają dobry dostęp do kluczowych rynków i jestem przekonany, że produkcja środków ochrony osobistej w Polsce jest lepsza dla polskiej gospodarki i polskiego konsumenta” – dodał Krzysztof Sawicki, Dyrektor ds. kluczowych klientów w TW Plast.