P. Bieliński, Action: Jesteśmy pionierami sanacji

Action zaczyna nowy rozdział w swojej historii po zatwierdzeniu układu, zapowiada prezes Piotr Bieliński.

Kiedy 1 sierpnia 2016 r. rozpoczynaliśmy sanację, wiedzieliśmy jedno, że chcemy się zrestrukturyzować i wyjść jak najszybciej z tego procesu z tarczą, a nie na tarczy. Okazało się jednak, że po drodze spotkało nas wiele zdarzeń, którym musieliśmy sprostać, by w końcu, po czterech latach wytężonych działań z sukcesem zakończyć ten proces, wskazuje prezes Action.

Dziś właśnie się to dzieje. Za co w tym miejscu wszystkim Osobom Pracującym w Action i każdemu z osobna chcemy jako Zarząd podziękować. Jesteście pionierami sanacji. Dziękujemy też naszym Partnerom, którzy mimo trudnego czasu byli z nami i nam kibicowali, dodaje Bieliński.

Bogatsi w nowe doświadczenia, z nowym pracującym modelem biznesu i zdeterminowani do dalszej pracy, wchodzimy w ostatni etap sanacji. Czekamy na uprawomocnienie się tego postanowienia i zaczynamy nowy rozdział w historii Action – polskiej spółki, która po czterech latach restrukturyzacji staje znów do biznesowej walki, zapowiada szef giełdowej firmy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sławomir Harazin, wiceprezes Action, o planach firmy

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XVIII Wydział Gospodarczy wydał postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym spółki Action w restrukturyzacji, podała spółka.

Powyższe orzeczenie, po uprawomocnieniu, stanowić będzie podstawę prawną zakończenia postępowania sanacyjnego prowadzonego wobec emitenta oraz wykonywania przez spółkę zatwierdzonego układu, podano.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.