Będące częścią rodziny CD PROJEKT studio Spokko ogłasza The Witcher: Monster Slayer — osadzoną w świecie Wiedźmina grę role-playing wykorzystującą technologię rzeczywistości rozszerzonej. Tytuł wydany zostanie w modelu free-to-play na iOS oraz Androida.

ISBtech wskazuje, że bardzo istotnym newsem jest fakt, że projekt będzie oferował rozrywkę w rzeczywistości rozszerzonej. Trailer wskazuje, że doświadczenia z uganiania po mniej lub bardziej świeżym powietrzu za Pokemonami będą mogły przydać się w zbliżającej się smartfonowej konfrontacji z potworami z wiedźmińskiego świata.

Akcja The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i — dzięki rzeczywistości rozszerzonej — stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Za grę odpowiedzialne jest studio Spokko.

Trzon rozgrywki w Monster Slayer stanowią eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami — zarówno tymi znanymi, jak również zupełnie nowymi. Do każdego polowania gracze będą musieli przygotować się warząc potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworząc petardy i przynęty na potwory, a także rozwijając umiejętności swojego wiedźmina.

Pogoda oraz pora dnia, aktualizowane na bazie bieżącej lokalizacji, również odegrają ważną rolę podczas walki. Na graczy czekają również liczne, inspirowane grami o przygodach Geralta z Rivii zadania fabularne.

The Witcher: Monster Slayer ukaże się na iOS i Androida. Dokładne daty premiery obu wersji zostaną podane jeszcze w tym roku.