W sobotę, 22 sierpnia, miało miejsce wydarzenia „DC Fandom”. Ten internetowy konwent dla fanów uniwersum superbohaterów, wykreowanych przez studio komiksów DC, przyniósł nam sporo zapowiedzi. Między innymi te najbardziej wyczekiwane – trailery gier. 

Suicide Squad: Kill The Justice League

Pierwszą z zapowiedzianych produkcji jest Suicide Squad: Kill The Justice League od studia Rocksteady. W grze dostaniemy do dyspozycji grupę antybohaterów. Do tej pory wiemy, że będą to Harley Quinn, Deadshot, King Shark oraz Captain Boomerang.

Była to pierwsza zapowiedź i na ten moment otrzymaliśmy zapowiedź w formie filmu nie bazującego na silniku gry. Produkcja pojawi się w dystrybucji dopiero w 2022 roku.

Gotham Knights

Drugą zapowiedzią jest Gotham Knights od Warner Bros. Games Montreal. Studio w przeszłości stworzyło serię gier o człowieku nietoperzu, która cieszy się bardzo dobrą renomą wśród graczy.

W tym wypadku mamy więcej informacji. Warto zacząć od faktu, że produkcja będzie niezależna fabularnie od serii Batman: Arkham. Kolejna istotna kwestia – sam Batman nie będzie postacią grywalną. Gracze otrzymają pod swoją kontrolę czwórkę wychowanków bohatera: Batgirl, Robina, Nightwing’a oraz Red Hood’a. Każdą z postaci charakteryzuje odmienny styl walki, jak również posiadane wyposażenie.

Fabularnie rozpoczniemy z wysokiego pułapu – grupa otrzymuje wiadomość od Batmana przygotowaną na wypadek jego śmierci. Wszyscy znają sobie sprawę, że pod jego nieobecność Gotham pogrąży się w chaosie, a zadanie pilnowania prawa i porządku spada na młodych wychowanków Mrocznego Rycerza.

Tytuł zapowiedziano na rok 2021 i będzie dostępny na PC, Xbox One, Xbox Series X, Play Station 4 i Play Station 5.