Bonair liczy, że Fellowmind zlewaruje jego biznes

Bonair dołączył do grupy firm Fellowmind, mających realny wpływ na rozwój Microsoft Business Applications. Może dzielić się wiedzą i pracować w międzynarodowym środowisku, czerpać dobre praktyki od pozostałych spółek wchodzących w skład Fellowmind. Wymiana doświadczenia jest niezwykle cenna, mówi Daniel Olejniczak, wiceprezes Bonair.  

Przez pandemię znacznie wzrosła liczba ogłoszeń oferujących pracę zdalną w obszarach IT– wynika z najnowszego raportu No Fluff Jobs. Dziś wciąż – pomimo sytuacji pandemicznej i niepewnej gospodarki – to pracownicy IT dyktują warunki pracodawcom.

Średnia kwota oferowana pracownikom IT przez firmy jest o 2 tysiące wyższa niż w 2019 roku. Co zrobić, aby zatem przyciągnąć pracownika? Zaproponować mu zatrudnienie na stabilnych warunkach, w międzynarodowym środowisku i realizację ambitnych projektów, np. przy tworzeniu aplikacji biznesowych Microsoft.  

Pandemia nie wpłynęła negatywnie na rynek IT w Polsce, a wręcz doprowadziła do jego rozkwitu. Korzystają na tym pracownicy branży, którzy w I półroczu 2020 r. zarabiali aż o 2 tys. zł więcej niż w analogicznym okresie ub. roku. 

Ile chcą zarabiać pracownicy IT? Ci świeżo po studiach wymagają od pracodawców kwoty wyższej niż 4 tys. zł netto. Średnie zarobki dla osób z kilkuletnim doświadczeniem to kwoty rzędu 10 do 18 tys. zł netto w zależności od miejsca zamieszkania. Zarobki juniorów w 2020 r. wahały się od 4 do nawet 7 tys. zł. 

Coraz częściej specjaliści IT poszukują pracy opierając się na opinii i rekomendacjach znajomych (34 proc.). Najchętniej pracowaliby dla gigantów takich, jak Google (23 proc.), Microsoft (6,2 proc.) czy CD Projekt (2,7 proc.). Do zmiany pracy motywują ich lepsze pieniądze, możliwość rozwoju technologicznego, praca na nowych technologiach, możliwość pracy zdalnej, awansu czy dobra atmosfera.

Nadal na rynku najbardziej pożądani są specjaliści mid – 46 proc. ofert o pracę skierowanych jest do nich oraz senior – również 46 proc. Na najwyższe zarobki rzędu nawet ponad 20 tys. zł miesięcznie mogą liczyć specjaliści Big Data, Business Intelligence, Beckend, a także analitycy biznesowi. Pracodawcy cenią sobie u pracowników umiejętności pracy pod presją czasu czy multizadaniowość.

Podjęcie zatrudnienia w sprawdzonej firmie na co dzień obcującej w międzynarodowym środowisku to duża szansa na rozwój dla przyszłego kandydata. Spółka Bonair – dostawca usług wdrożeniowych w technologiach Microsoft w zakresie: CRM, ERP i BI w Polsce – nieco ponad miesiąc temu dołączyła do grupy Fellowmind, która stała się głównym partnerem Microsoft Business Applications w Europie. Polska firma tym samym jest pierwszym i jedynym partnerem giganta z branży aplikacji biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. 

„Ambicją grupy Fellowmind jest pozycja lidera w rozwiązaniach MS Dynamics w Europie. Dzięki tej transakcji dołączyliśmy do grupy firm mających realny wpływ na rozwój Microsoft Business Applications. Dziś możemy dzielić się swoją wiedzą i pracować w międzynarodowym środowisku, czerpać dobre praktyki od pozostałych spółek wchodzących w skład Fellowmind. Wymiana doświadczenia jest dla nas niezwykle cenna” – mówi Daniel Olejniczak, wiceprezes Bonair.  

„Realizujemy nasz długoterminowy plan rozwoju i chcemy zwiększyć zatrudnienie o minimum 20 procent. Poszukujemy osób, które wesprą naszą spółkę w projektach wdrażania Microsoft Dymamics. Zależy nam na specjalistach posiadających konkretne umiejętności z tego obszaru. Dla nas ważny jest również rozwój osobisty naszego stałego składu, dlatego też zachęcamy pracowników do poszerzania swoich kompetencji i zdawania kolejnych certyfikatów Microsoft” – dodaje Daniel Olejniczak. 

Pomimo pandemii firmy IT i zajmujące się szeroko pojętymi wdrożeniami technologicznymi coraz częściej poszukują pracowników. Eksperci szacują, że do końca 2020 roku wzrośnie zainteresowanie firm rozwiązaniami online, a zapotrzebowanie na pracowników IT będzie jeszcze bardziej wyraźne. Zawody związane z tym obszarem są wymieniane przez specjalistów jako jedne z najbardziej perspektywicznych i opłacalnych w Polsce. Szacuje się, że dziś w samym naszym kraju brakuje 50 tys. specjalistów, natomiast w całej Unii Europejskiej to ponad 825 tys. specjalistów IT.