Carbon Studio zmierza na rynek główny GPW

Carbon Studio, polskie studio game developerskie, zapowiedziało przejście na rynek regulowany GPW z NewConnect.

W lipcu podjęliśmy decyzję, że Carbon Studio powinno przenieść notowania na rynek regulowany GPW. Jednym z powodów, dla których chcieliśmy przenieść na rynek regulowany jest znacznie większa łatwość pozyskania inwestorów zagranicznych” – powiedział podczas Capital Market Day Aleksander Caban, członek zarządu w Carbon Studio SA. 

Długo nie musieliśmy się wahać z decyzją. Główną przyczyną, dla której chcieliśmy to zrobić, jest zwiększenie transparentności naszej firmy poprzez pokazanie się nowym inwestorom, którzy często nie są zainteresowani rynkiem NewConnect. Ta procedura najprawdopodobniej potrwa od kilku do kilkunastu miesięcy” – ocenia Aleksander Caban, zapewniając, że o wszystkich kolejnych posunięciach spółki będziemy dowiadywać się na bieżąco.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

Polski pionier gier VR o przecieraniu biznesowego szlaku

Movie Games wchodzi do akcjonariatu Iron VR

Carbon Studio to polski developer gier bazujących na technologii VR. Najbardziej znaną produkcją studia jest seria The Wizards, w której gracze wcielają się w postać maga. Za pomocą kontrolerów nasz wirtualny awatar ciska w przeciwników różnorakimi zaklęciami.

W czerwcu tego roku premierę miała najnowsza odsłona serii – The Wizards: Dark Times.  Gra osiągnęła już pierwszy sukces finansowy, zwracając swoje koszty produkcji.

W lipcu, po niespełna dwóch miesiącach, otrzymaliśmy informację, że sprzedaż Dark Times’ów pokryła koszty produkcji. Warto zaznaczyć, że jesteśmy zadowoleni z przyspieszenia tego czasu, ponieważ przy pierwszej wersji The Wizards czekaliśmy około 5 – 6 miesięcy na to, aby produkcja się zwróciła” – mówi Aleksander Caban, członek zarządu w Carbon Studio SA. 

Cała seria gier The Wizards przekroczyła próg sprzedaży 150 tys. kopii. Najnowszy tytuł otrzymał natomiast średnią ocen 8/10, na platformie Steam osiągnęła pułap 78% pozytywnych opinii użytkownika.

„Pozytywnie zaskoczyła nas reakcja graczy. Jest to poziom, który chcieliśmy osiągnąć.” – komentuje sukces Aleksander Caban.

Na początku 2020 roku powstała spółka zależna, Iron VR, której głównym zadaniem będzie uzupełnienie niszy produkcyjnej na rynku VR. Spółka – córka ma docelowo tworzyć mniejsze produkcje o zdecydowanie niższym budżecie, co ma zaowocować nawet 3 tytułami rocznie. Pierwszej produkcji nowego studia możemy spodziewać się już w czwartym kwartale bieżącego roku.