Ubistoft dokonał pierwszego ogłoszenia FarCry 6

Minionej nocy wszyscy fani gier mieli swoje małe święto, bowiem w niedzielę, o godzinie 21.00 czasu polskiego odbyła się konferencja Ubisoft. Podczas blisko trzech godzin wydarzenia poznaliśmy plany wydawnicze gamingowego giganta na najbliższe pół roku działalności. 

Pre – show

Początki raczej skromne tylko podsycały czas oczekiwania. Ubisoft uraczył nas rozgrywką z nowego TrackMania, ogrywaną przez pracowników studia. Tytuł dostępny jest od początku tego miesiąca w kilku modelach płatności – począwszy od darmowego, na 3-letnim abonamencie w cenie 60 USD kończąc.

Najnowsza odsłona to tak naprawdę kontynuacja / remake serii gier wyścigowych. Duża część nowego tytułu nastawiona jest na rozgrywki sieciowe i utworzenie nowego, nośnego tytułu e-sportowego.

Następnie fani studia otrzymali garść informacji o nowych zawartościach do już istniejących tytułów. Do Just Dance 2020 trafiło łącznie sześć nowych tytułów (3 nowości, 3 klasyczne przeboje disco), a przy okazji do graczy dotarła zapowiedź nowego trzeciego już sezonu turniejowego Virtual Paradise.

Dostaliśmy też krótkie podsumowanie dwóch lat istnienia The Crew 2 na rynku i zapowiedź nadchodzących nowych zawartości do gry. Najnowsza z nich pojawi się już 26 sierpień 2020, a będzie opatrzona tytułem Flashy ’80.

Do motocyklowej zręcznościówki Trials Rising gracze otrzymali darmową aktualizację  Gigator – najdłuższej trasy w historii serii. Przejazd zabierze nas w podróż między różnymi lokacjami, a dodatkowym atutem dodatkowej zawartości jest jej darmowa dystrybucja.

Również Ghost Recon Breakpoint dostanie nową zawartość, począwszy od nowego uzbrojenia czy elementów stroju, na towarzyszach sterowanych prze AI kończąc. Widzowie zobaczyli też trailer nowej treści fabularnej wprowadzanej do gry już pod koniec tego tygodnia. Tytuł dostępny będzie do przetestowania w zbliżający się weekend za darmo na platformie Uplay.

Kolejny, krótki segment poświęcono inicjatywom Ubisoft Entrepreneurs Lab oraz Open Innovation Accelerator, dedykowanym mniejszym studiom niezależnym współpracującym z Ubisoft. Widzowie w tym rozdziale obejrzeli zapowiedzi Curious expedition 2 (studio Maschinen-Mensch), Surgeon Simulator 2 (Bossa Studios) i Spiritfarer (Thunder Lotus Games).

Nowości, nowości!!!

Główna część konferencji dotyczyła największych marek wydawcy, które w niedalekiej przyszłości zagoszczą na rynku.

Na pierwszy ogień poszedł Watch Dog: Legion, będący kontynuacją popularnej serii. Tym razem fabuła zabierze nas do futurystycznego, dystopijnego Londynu, w którym pokierujemy losami syndykatu hakerskiego w walce o wyzwolenie miasta spod jarzma złowrogiej organizacji militarnej.

Oprócz pięknie wykonanego cinematic trailera mieliśmy szansę podejrzeć podstawowe elementy rozgrywki. Twórcy przedstawili między innymi wizualizację systemu walki. Ubisoft gwarantuje również, że każdą z napotkanych przeszkód będzie można pokonać na kilka odmiennych sposobów, w zależności od preferowanego przez gracza stylu gry.

Kolejny tytuł podczas głównego wydarzenia – Brawlhalla – to gra już funkcjonująca w przestrzeni gamingowej. Teraz gracze będą mogli doświadczyć rozgrywki na urządzeniach z iOS oraz Androidem.

Nie uciekając daleko od tematu gier mobilnych. Obejrzeliśmy krótki materiał podsumowujący dotychczasowe 7 miesięcy istnienia Might & Magic: Era of Chaos, by chwilę później obejrzeć trailer Tom Clancy’s: Elite Squad który trafi w niedalekiej przyszłości właśnie na nasze urządzenia mobilne.

Następny prezentowany tytuł – Hyper Scape – to gra z kategorii battle royal, która aktualnie znajduje się w otwartej fazie beta. Ten szybki, nastawiony na walkę w małych zespołach shooter czeka na graczy do przetestowania już w chwili obecnej.

Zapowiedziany już jakiś czas temu Assassin’s Creed Valhalla to najnowsza odsłona chyba najbardziej znanej serii od Ubisoft. To właśnie Assasins’s Creed przypieczętował miejsce wydawcy na światowym rynku. Najnowsza część trafi do nas już w grudniu bieżącego roku.

Podczas prezentacji, jak również w Post-show, mieliśmy okazję oglądać wycinki rozgrywki. Oczywiście, są to nadal kadry z wersji testowej, nie ostatecznego produktu, ale nadal robią olbrzymie wrażenie. Wiele mechanik zostało tylko wspomnianych i ich faktyczne działanie zobaczymy najpewniej dopiero w dniu premiery.

Na sam koniec Ubisoft wytoczył potężne działa i zaprezentował fanom trailer Far Cry 6. Była to pierwsza oficjalna zapowiedź następnej odsłony tej popularnej marki. Na ten moment o samym tytule wiadomo niewiele, natomiast z całą pewność można stwierdzić, że tym razem trafimy w świat rewolucji kubańskiej (lub wydarzenia luźno odwołujące się do tego tematu). Na tytuł przyjdzie nam poczekać do połowy lutego przyszłego roku.