Manor Lords: nowa polska gra za którą stoi JEDEN twórca

Od pewnego czasu polskie gry cieszą się olbrzymią popularnością na rynku. Studia takie jak CD Project RED ze swoim Wiedźminem 3, Techland z Dying Light  czy 11bit studio stanowią marki znane, lubiane i rozpoznawalne nie tylko w kraju, ale również za granicą. Dzisiaj mam nadzieję zaprezentować nadchodzący nowy tytuł, który ma szansę dołączyć do tego zaszczytnego grona. 

Manor Lords, bo o tym tytule mowa, to nadchodząca dopiero gra strategiczna czasu rzeczywistego z rozbudowaną mechaniką city-buliding. Tytuł powstaje już trzeci rok i  zmierza na platformę Steam jeszcze w tym roku. Niestety na ten moment będzie dostępny dla graczy w formie wczesnego dostępu, a data oficjalnej premiery nie została jeszcze ustalona.

Za powstającym dziełem stoi jedna osoba, posługująca się pseudonimem Slavic Magic. Twórca oferuje nam w swoim tytule zarówno możliwość swobodnego budowania naszych osad, jak również prowadzenia potyczek na dużo skalę, w czasie rzeczywistym.

Całość zachwyca stroną graficzną, której bazą jest Unreal Engine. Do wykonania modeli postaci skorzystano m.in. z technologii przechwytywania obrazu (tzw. motion capture), a wysoka jakość tekstu w grze jest zasługą fotogrametrii. Dodatkowo na oficjalnej stronie gry możemy zobaczyć przykład dbałości, z jaką symulowana będzie destrukcja otoczenia, w tym głównie budowli.

Oba główne aspekty gry zapowiadają się niezwykle przyjemnie. Zarządzanie naszymi osadami ma być mocno uzależnione od umiejscowienia w pobliżu szlaków handlowych i formy terenu. Przy kierowaniu armiami natomiast będziemy musieli zwracać uwagę na morale naszych jednostek, zmieniające się warunki pogodowe czy pory roku.

Trailer gry na serwisie YouTube obejrzało na dzień dzisiejszy blisko 250 tys. osób, co dla niezależnego twórcy jest naprawdę dobrym wynikiem. Ponadto sekcja komentarzy przepełniona jest pozytywnymi wpisami, przepełnionymi oczekiwaniem na nadejście tytułu. Pozostaje nam tylko czekać, aż gra zostanie udostępniona dla graczy.