Uber stawia na komfort przejazdów

Więcej przestrzeni na nogi, możliwość dostosowania warunków w aucie oraz najbardziej doświadczeni kierowcy w cenie zbliżonej do UberX – tak w skrócie można opisać produkt, który dziś na stałe trafia do aplikacji Uber w Polsce.

Od dziś Uber oferuje swoim użytkownikom w Polsce nową opcję podróżowania z większym komfortem. Oprócz UberX, Black, Green i Van, użytkownicy Ubera mogą teraz wybrać opcję „Comfort” w aplikacji Uber i zamówić przystępne cenowo podróże w komfortowych samochodach z najwyżej ocenianymi kierowcami. Usługa początkowo będzie dostępna w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie oraz Trójmieście. 

Za nieco wyższą cenę niż UberX, pasażerowie będą mogli oczekiwać kierowców z największym doświadczeniem oraz najwyższymi ocenami (min. 4.85) na platformie. W ramach usługi będą dostępne także auta o wyższym standardzie – między innymi z dodatkową przestrzenią na nogi.

W ramach Uber Comfort najczęściej będzie można spotkać auta takie jak Toyota Corolla Sedan, Toyota Auris Combi, Ford Focus Combi czy Skoda Octavia z roczników 2018 lub 2019. Co więcej, w odpowiedzi na potrzeby użytkowników została wprowadzona usługa dłuższego oczekiwania na pasażera – nawet do 10 minut. 

W ramach Uber Comfort pasażerowie będą mieli również możliwość dostosowania przejazdu do własnych potrzeb. Po ustawieniu miejsca docelowego oraz wyborze Uber Comfort, pojawią się dodatkowe opcje pozwalające na ustawienie preferencji dotyczących temperatury w aucie oraz chęci rozmowy z kierowcą. 

W trakcie przejazdu dostępne będą wszystkie standardowe na platformie Uber funkcje bezpieczeństwa oraz funkcjonalności, które pokochali użytkownicy, takie jak: płatności za pomocą aplikacji, możliwość udostępniania przejazdu czy informacje o kierowcy. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych usług Uber w Polsce, zarówno kierowcy jak i pasażerowie są zobowiązani do zakrywanie nosa oraz ust podczas jazdy oraz do potwierdzenia, że podjęli środki ostrożności sanitarnej przed rozpoczęciem podróży

 „Wsłuchując się w potrzeby użytkowników stale udoskonalamy nasze usługi i wprowadzamy nowe, by dać im możliwość podróżowania w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Dzięki Uber Comfort użytkownicy w Polsce mogą zamówić przejazdy z doświadczonymi kierowcami w komfortowych autach oraz dopasować warunki podróży do własnych preferencji, w przystępnej cenie. – mówi Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Polska.

„Cieszymy się, że dzięki Uber Comfort najbardziej doświadczeni i najwyżej oceniani kierowcy korzystający z platformy otrzymują nowe możliwości, które mogą oferować pasażerom.” – dodaje Konowrocki.