Nowy system ratalny w aplikacji Twisto

Namiot, rower, sprzęt wędkarski, hotelowa rezerwacja – od dziś klienci Twisto mogą zapłacić za dowolny zakup od 200 zł nawet w 12 ratach. Użytkownik aplikacji może zdecydować o rozłożeniu transakcji na raty już po jej dokonaniu – do końca miesiąca, w którym zrobił zakupy. Proces płatności ratalnych odbywa się w całości w aplikacji i jest niezwykle łatwy i szybki – klient wybiera po prostu, na ile rat chce rozłożyć płatność i sprawdza koszt.  

 

„Twisto oferuje najwygodniejsze rozwiązanie płatnicze na rynku: bezpłatny limit kredytowy, możliwość przesunięcia płatności na następny miesiąc, a teraz także rozłożenia wydatku na raty. Klient ma pełną swobodę decydowania o terminie i sposobie spłaty. Jedyne czego potrzebuje, to aplikacja Twisto.” – mówi Adam Miziołek, country manager Twisto. 

„Użytkownik dokonuje zakupu z Twisto w ramach przyznanego mu bezpłatnego limitu kredytowego, a następnie przez aplikację decyduje, w jakiej formie go spłaci – do 45 dni bez żadnych kosztów, w następnym okresie rozliczeniowym czy w ratach.” – dodaje Adam Miziołek. 

 

Jak działają raty Twisto

Klient Twisto otrzymuje sublimit ratalny w ramach przyznawanego po rejestracji bezpłatnego limitu kredytowego, a jego wysokość może sprawdzić w aplikacji. Przyznanie i utrzymywanie limitu jest bezpłatne. Aby skorzystać z rat wystarczy wybrać transakcję na kwotę co najmniej 200 zł i wskazać liczbę rat – od 3 do 12, a następnie potwierdzić kodem przesłanym w SMS. Dokładny koszt pokazany jest wcześniej w aplikacji. Maksymalnie może on wynieść 4,25 zł za 100 zł. 

Każdy zakup rozłożony na raty zmniejsza sublimit ratalny, a jednocześnie powiększa bezpłatny limit kredytowy (który w danym miesiącu zostanie pomniejszony jedynie o ratę, a nie całą kwotę transakcji). Wraz ze spłatą rat, sublimit ratalny ponownie powiększa się. 

Klient może spłacić ratę na koniec miesiąca (zostanie doliczona do miesięcznego zestawienia) lub wcześniej, bez dodatkowych kosztów. Na raty można rozkładać także transakcje dokonane w obcej walucie, które przeliczane są po najlepszym kursie wymiany, bez opłat i prowizji. 

W pierwszej kolejności Twisto kieruje ofertę do wybranej grupy klientów. 

„Jesteśmy przekonani, że nowa funkcjonalność przyda się naszym klientom, szczególnie teraz, w okresie większych wydatków związanych z wakacjami. Niebawem Twisto Raty będą dostępne dla większej grupy klientów.” – mówi Adam Miziołek.

 

Wyższy poziom odroczonych płatności 

Twisto to aplikacja do codziennych płatności, która umożliwia korzystanie z bezpłatnego limitu kredytowego do 45 dni oraz odroczenie płatności na kolejny okres rozliczeniowy lub jej rozłożenie na raty w kilka sekund.

Dzięki połączeniu z kartą Mastercard, w odróżnieniu od tradycyjnych płatności „kup teraz, zapłać później”, Twisto pozwala przesunąć termin zapłaty za każdy zakup, zarówno w internecie jak i w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo Twisto oferuje swoim użytkownikom bezdotykowe płatności Google Pay, kartę wirtualną do zakupów w internecie, a także cashback do 10 proc. w ponad 850 sklepach internetowych. 

Aby korzystać z karty Twisto należy pobrać aplikację na telefon i zarejestrować się. Po otrzymaniu miesięcznego limitu można robić zakupy. Limit przyznawany jest na podstawie deklaracji klienta oraz oceny jego zdolności kredytowej i może sięgać kilku tysięcy złotych.

Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca.

Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności. W tym czasie może zdecydować, czy spłaci całość wydatków nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, czy przesunie płatności na następny miesiąc.

Po spłacie całej sumy ponownie otrzymuje do wykorzystania bezpłatny limit kredytowy. Jeśli użytkownik zdecyduje się przesunąć płatność o kolejny miesiąc (maksymalnie do 90 proc. sumy wszystkich wydatków), limit do wykorzystania w następnym miesiącu zostanie pomniejszony o kwotę, która przesunął. Przesunięcie terminu płatności wiąże się z kosztem, który podawany jest w aplikacji.