„Planujemy Blockchain as a service”

Gabriel Dymowski, CEO DoxyChain, w rozmowie z ISBtech o planach i trendach rynkowych.

  • Plany rozwojowe spółki

Na obecnym etapie skupiamy się na pozyskaniu jak największej liczby klientów rozwiązań jakie proponujemy. Jesteśmy świadomi, że to rynek najlepiej weryfikuje nawet najwspanialsze pomysły.

Po pozytywnym odbiorze mamy w planach dodanie kolejnego modułu, który będzie ułatwieniem dla ogromnej rzeszy organów spółek kapitałowych. Oprócz web platformy powstanie również aplikacja która pozwoli na jeszcze szybsze i elastyczne zarządzanie dokumentami online.

Cały czas podkreślamy, że DoxyChain nie zamyka się tylko na sam podpis elektroniczny i zapewnia kompleksowy system nie tylko do zawierania umów.

Planujemy uruchomić BaaS (blockchain as a service) – przestrzeń do przechowywania dokumentów w rozproszonym rejestrze. Stawiamy w centrum uwagi użytkownika, adresujemy jego potrzeby, jedną z których podkreślane jest bezpieczeństwo danych w nowoczesnym świecie cyfrowym. Dlatego kolejnym krokiem rozwoju DoxyChain będzie udostępnienie łańcucha bloków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DoxyChain i zarządzanie dokumentami na odległość

  • Najważniejsze trendy w Blockchain/digitalizacji

Technologia blockchain ma coraz więcej zastosowań praktycznie w każdej branży. Dematerializacja aktywów oraz instrumentów pochodnych, infrastruktura do transakcji transgranicznych, uwierzytelnianie, księgowość, prawo autorskie, bezpieczeństwo danych, czy kwestia zabezpieczenia cyfrowej tożsamości to tylko niektóre z obszarów wdrażania narzędzi opartych na blockchain.

Jako zespół DoxyChain uważamy że blockchain to już nie jest buzzword tylko bardzo zaawansowana oraz dojrzała technologia zasilająca optymalizację wielu procesów w biznesie, jak i w życiu codziennym.

Zespół DoxyChain dostrzega ogromny potencjał wykorzystania technologii blockchain w przestrzeni prawnej – nie bezpośrednio w tożsamości cyfrowej, ale przy zachowaniu spójności i autentyczności we wszystkich procesach związanych z tworzeniem i zarządzaniem dokumentami cyfrowymi, a my jesteśmy dumni z faktu, że obecnie współpracujemy z kilkoma kancelariami prawnymi nad wdrożeniem naszego rozwiązania.

  • Zewnętrzne finansowanie, ewentualnie debiut na giełdzie?

W chwili obecnej DoxyChain rozważamy pozyskiwanie zewnętrznego finansowania w pierwszej rundzie inwestycyjnej, na debiut giełdowy jest zdecydowanie za wcześnie jest to raczej perspektywa w ciągu 5-7 lat.

Pierwsza runda finansowania pozwoliłaby nam jeszcze lepiej rozwinąć rozwiązanie i udostępnić go na szeroką skalę.