Virtual roadshow GPW z globalnymi inwestorami

GPW w Warszawie

GPW wspólnie z bankami inwestycyjnymi organizuje po raz pierwszy wirtualny cykl spotkań z inwestorami z Azji i Bliskiego Wschodu w ramach promowania emitentów w najważniejszych centrach finansowych na świecie.

GPW wspólnie z bankami inwestycyjnymi rozpoczęła cykl spotkań dla spółek notowanych na warszawskiej giełdzie z inwestorami z najważniejszych centrów finansowych Azji i Bliskiego Wschodu. To pierwsza inicjatywa, której celem jest zainteresowanie globalnych inwestorów polskim rynkiem kapitałowym.

W kwietniu i maju spółki z indeksów WIG20 i mWIG40 będą uczestniczyć w videokonferencjach lub telekonferencjach z inwestorami z Singapuru, Japonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi). W drugim lub trzecim kwartale br. planowane są również videokonferencje z inwestorami z Hong Kongu oraz Chin.

W ostatnich tygodniach przekonaliśmy się jak videokonferencje są użytecznym narzędziem w biznesie.  Zdecydowaliśmy więc, że zaplanowany na ten rok roadshow w najważniejszych globalnych centrach finansowych Azji i Bliskiego Wschodu przeprowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Udział w tych wirtualnych spotkaniach to ogromna szansa dla emitentów z warszawskiej giełdy na dotarcie do nowej grupy inwestorów. Cieszę się, że w czasie zwiększonej niepewności na globalnych rynkach nie wstrzymujemy działań, które są ważne dla emitentów i całego rynku – powiedział prezes Marek Dietl.