motorola ponownie ze smartfonami premium

Motorola powraca do segmentu premium prezentując dwa zupełnie nowe flagowe smatfony: motorola edge+ oraz motorola edge.

Skonstruowana z myślą o szybkości, mocy i najwyższej wydajności w sieciach 5G, motorola edge+ ma najbardziej zaawansowany chipset na rynku: Qualcomm® Snapdragon™ 865.

Dzięki temu działa najszybciej [1] — wyprzedzając o 25% poprzednie generacje, a ponadto reaguje na polecenia niemal natychmiast, przyspieszając przeglądanie stron internetowych,
ułatwiając oglądanie wideo czy korzystanie z gier. 12 GB pamięci operacyjnej Micron DDR5 zapewnia płynne działanie urządzenia z o 30 proc. większą maksymalną przepustowością i mniejszym zużyciem baterii, dzięki czemu można w pełni korzystać z zalet łączności 5G 2 .

Innowacyjny zestaw anten 5G łączy się z sieciami działającymi w paśmie fal milimetrowych oraz poniżej 6 GHz. Zapewnia to globalną kompatybilność z sieciami 5G oraz możliwość osiągania w przyszłości szybkości transmisji ponad 4 Gb/s 3.

Urządzenie łączy się też z błyskawicznie działającymi sieciami Wi-Fi w nowym standardzie Wi-Fi 6, który umożliwia jeszcze szybszą łączność z Internetem, wykorzystując mniej energii 4.

motorola edge+ wyróżnia się wyjątkowo efektownie zakrzywionym wyświetlaczem. Nowy ekran Endless Edge zachodzi na oba boki urządzenia pod kątem niemal 90 stopni i rozciąga się na 6,7 cala, by zapewniać niezwykłe doznania wizualne. Kinowe proporcje ekranu 21:9 doskonale nadają się do zastosowań rozrywkowych i stanowią standard stosowany w przebojowych filmach oraz serialach.

Wyświetlacz jest w stanie wyświetlać miliard odcieni kolorów oraz oferuje niezwykle dynamiczny obraz w jakości HDR10+. Użytkownicy z pewnością docenią też częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz, która zapewnia niezwykłą płynność ruchów przy każdym
przewinięciu i przeciągnięciu.

„Edge Touch — jedna z funkcji naszego nowego pakietu oprogramowania My UX — umożliwia dostosowywanie nowych sposobów interakcji z urządzeniem. Krawędzie telefonu pełnią też ważną rolę, gdy telefon nie leży w dłoni, ponieważ emitują widoczne z daleka sygnały świetlne dotyczące stanu ładowania baterii, połączeń przychodzących, alarmów i
powiadomień. Nowa funkcja Moto Game Time umożliwia używanie dwóch dodatkowych przycisków, o dostosowywanym działaniu, u góry ekranu, po obróceniu telefonu na bok. Dzięki temu można na nim grać czterema palcami jak na konsoli.

motorola edge+ ma najdonośniejsze głośniki stereo w historii smartfonów oraz funkcje precyzyjnego dostrajania, dzięki którym można uzyskać pełniejszy i głębszy dźwięk o jakości profesjonalnej 6 . Producentem technologii dostrajania dźwięku jest Waves — zdobywca nagrody Technical GRAMMY ® , który zadbał o to, by muzyka, wideo i połączenia telefoniczne brzmiały głośniej i wyraźniej niż kiedykolwiek przedtem.

Technologia Waves wywodzi się ze studiów nagraniowych i jest używana przez inżynierów dźwięku, producentów muzyki, filmów i programów telewizyjnych oraz nadawców. Zastosowana w smartfonie technologia emituje profesjonalny dźwięk z jakością niespotykaną dotychczas w tego typu urządzeniach.

System aparatów fotograficznych w motorola edge+ robi zdjęcia i nagrania wideo z jakością maksymalnie zbliżoną do lustrzanek cyfrowych. Aparat główny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 108 MP — najwyższej dostępnej kiedykolwiek w smartfonie. Matryca ta jest fizycznie niemal trzykrotnie większa od matryc 12 MP stosowanych w poprzednich flagowych smartfonach. Dzięki technologii Quad Pixel ma ona czterokrotnie większą światłoczułość, dzięki czemu może wykonać niezwykle wyraźne zdjęcia we wszystkich warunkach oświetlenia.

Wszechstronny system trzech aparatów fotograficznych, oferuje obiektyw odpowiedni do każdego ujęcia. Teleobiektywem z zoomem optycznym o wysokiej rozdzielczości 8 MP można zarejestrować więcej szczegółów z daleka. Obiektyw aparatu 16 MP o ultraszerokim kącie widzenia uchwyci więcej scenerii, a obiektyw Macro Vision doskonale sprawdza się podczas robienia zdjęć w zbliżeniu.

Twórcy materiałów cyfrowych docenią funkcje wideo motorola edge+, które umożliwiają nagrywanie filmów o niezwykle wysokiej rozdzielczości 6K. Najbardziej zaawansowana w branży funkcja stabilizacji wideo kompensuje rozmycia spowodowane przez ruch lub zmianę ostrości oraz zakrzywienie linii horyzontu, a nawet łączy optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu, by zapewnić wyższą jakość wideo przy słabym oświetleniu.

Nowa funkcja migawki wideo umożliwia robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości 20 MP podczas nagrywania filmów. System aparatu ma intuicyjne w obsłudze funkcje oprogramowania, takie jak tryb portretu wideo, który dodaje do nagrań piękny efekt rozmycia tła skupiający uwagę na filmowanym obiekcie. Podwójna optyczna stabilizacja obrazu w aparacie głównym i z teleobiektywem kompensuje niepożądane ruchy aparatu, dlatego w każdej sytuacji można uzyskać wyraźne i szczegółowe nagrania.

Do tak wysokiej wydajności i szybkiej łączności 5G dopasowano odpowiednie źródło energii, dlatego w tym urządzeniu zastosowano baterię o pojemności aż 5000 mAh — największa spośród wszystkich baterii telefonów 5G na rynku, która wystarczy na dwa pełne dni użytkowania [8]. motorola edge+ umożliwia wygodne ładowanie bezprzewodowe a także szybkie ładowanie przewodowe z technologią TurboPower™. Przy użyciu funkcji
bezprzewodowego udostępniania energii, można łatwo zasilać inne urządzenia.

Motorola zawsze zapewnia użytkownikom oprogramowanie cechujące się intuicyjnością. Zamiast obciążających system skórek czy dublujących się aplikacji telefony zawierają niemal czysty system Android™ 10. Chcąc zaoferować użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia, motorola rozbudowała możliwości Androida w zupełnie nowy sposób. W motoroli edge+ debiutuje oprogramowanie My UX, które umożliwia jeszcze lepszą personalizację
funkcji smartfonu, aby działał dokładnie tak, jak użytkownicy tego oczekują. Wszystkie te nowe możliwości można znaleźć w jednym miejscu — w aplikacji Moto.

My UX zawiera wszystkie znane i cenione funkcje moto: od włączania latarki potrząśnięciem ręką po włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. W motorola edge+ interakcja z zakrzywionym ekranem połączona jest z niestandardowymi, zaawansowanymi ustawieniami w My UX, dzięki którym muzyka, wideo i gry robią jeszcze lepsze wrażenie. Użytkownicy mogą nawet tworzyć własne motywy, dobierając czcionki, kolory, kształty ikon i animacje czytnika linii papilarnych, aby ich telefon był naprawdę unikatowy i niepowtarzalny. My UX zapewnia prawdziwą kontrolę nad sposobem działania smartfona.

1 Na podstawie wewnętrznych testów procesorów CPU i GPU przy użyciu AnTuTu przeprowadzonych w styczniu 2020 r.
2 Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza ze względu na zainstalowane fabrycznie oprogramowanie i może ulegać zmianie bez
powiadomienia wskutek aktualizacji oprogramowania.
3 Teoretyczne szybkości maksymalne w oparciu o technologię fal milimetrowych 5G oraz agregację ośmiu kanałów częstotliwości nośnych (8cc).
Rzeczywista szybkość zależy od wielu czynników, takich jak konfiguracja sieci, moc sygnału, obciążenie sieci, przeszkody fizyczne czy pogoda.
Sieci 5G zostaną uruchomione na wybranych obszarach w 2020 r., a następnie ich dostępność będzie zwiększana.
4 Wymaga osobno zakupionego abonamentu na transmisję danych w sieci Wi-Fi, który może się różnić w zależności od lokalizacji. Obowiązują
dodatkowe warunki i opłaty. Szybkość połączenia zależy od lokalizacji, otoczenia, warunków sieciowych i innych czynników
5 Na podstawie wewnętrznych testów mocy wyjściowej i głośności mierzonej jako poziomy ciśnienia akustycznego w decybelach w porównaniu
ze smartfonami klasy premium w cenie powyżej 900 USD zgodnie ze stanem ze stycznia 2020.
6 Bateria musi być mocno wyczerpana. Tempo ładowania spada wraz ze wzrostem poziomu naładowania.
7 Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego
użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się
w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.
MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Android
jest znakiem towarowym Google LLC. Qualcomm Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub podmiotów zależnych.
Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2020 Motorola Mobility LLC.