Małgorzata Szturmowicz wesprze ekspansję Booksy

Małgorzata Szturmowicz dołącza do Booksy International w roli Wiceprezes ds. Finansów. 

Szturmowicz posiada ponad 15-letnie doświadczenie menedżerskie zdobyte w branży finansowej i w nowych technologiach. Została najmłodszą kobietą – członkiem zarządu w spółce z sektora finansów w Polsce. Motywem przewodnim jej dotychczasowej kariery było tworzenie jak najlepszego otoczenia biznesowego i rozwiązań dla przedsiębiorców. Jest również jedną z czołowych ekspertek branży fintech na polskim rynku.

Booksy to jeden znajszybciej rozwijających się polskich startupów na świecie. Obecnie jest to najszybciej rosnący marketplace w branży beauty na świecie. To wzmocnienie Teamu Booksy potwierdza dalekosiężne plany polskiego startupu.

„Małgorzata to prawdziwa profesjonalistka, takich ludzi jest bardzo mało” – powiedział Stefan Batory, CEO i współzałożyciel Booksy. „Podczas gdy rozwijamy się w szalonym tempie, stajemy się również znacznie bardziej dojrzałym biznesem. Z tego powodu bardzo cieszymy się, że dołącza do nas Gosia z jej doświadczeniem we wprowadzeniu dużej spółki na giełdę, jak i przeprowadzaniu fuzji i przejęć spółek na łączną wartość kilku miliardów złotych, w całej Europie.”

Dołączam do  Teamu Booksy z przekonaniem, że połączenie naszej pasji i doświadczenia da nam widoczną przewagę” – powiedziała Małgorzata Szturmowicz, Global VP Finance w Booksy. „Rozpoczęcie pracy nad dalszym rozwojem Booksy właśnie w tym momencie jest z całą pewnością ogromnym wyzwaniem, ale obserwując dynamikę wzrostu jestem przekonana, że przed nami globalny sukces.”

Małgorzata Szturmowicz zdobyła doktorat z Finansów na SGH w Warszawie. Po zdobyciu bezcennego doświadczenia w Ernst & Young, międzynarodowym koncernie świadczącym profesjonalne usługi doradcze i audytorskie, objęła stanowisko Dyrektora Finansowego w TAX CARE. Następnie przez 7 lat pełniła funkcję CFO w Idea Banku, w tym 5 lat jako Członek Zarządu. W tym okresie był to jeden z najbardziej innowacyjnych banków w Europie. Jej główne dokonania to wprowadzenie spółki na GPW w kwietniu 2015 roku, jak i cały szereg fuzji i przejęć na rynku finansowym.

Ponadto daje doskonały przykład w balansie miedzy pracą i życiem prywatnym, co jest zwyczajnie niezbędne, kiedy jest się osiągającą takie sukcesy, zaangażowaną mamą trójki dzieci.