„DataWalk może zmienić prowadzenie śledztw i dochodzeń na szeroką skalę”

Mark Massop, były oficer amerykańskiej policji i spec analityki powiązań, w rozmowie z ISBtech o swojej misji w DataWalk, polskiej spółce technologicznej, która rozwija produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa.

Od ponad trzydziestu lat jestem związany z sektorem bezpieczeństwa publicznego, łącznie z tym, że swojego czasu byłem czynnym oficerem policji. Od podszewki znam więc sposób pracy policji i systemy, z których korzystają funkcjonariusze. W zdecydowanej większości jest to stare, wysłużone oprogramowanie, które nie zostało stworzone z myślą o współczesnych wyzwaniach, takich jak chociażby ogromna ilość danych w różnych bazach” – mówi Massop.

Wskazuje, że stare systemy nie dają możliwości współpracy pomiędzy zespołami w ramach organizacji ani pomiędzy różnymi jednostkami, a przecież dostrzeganie podobieństw i wzajemnych powiązań jest kluczowe w pracy śledczej.

Oznacza to, że DataWalk daje służbom potężną przewagę. Platforma ma też oczywiście inne atuty, takie jak szybkość wdrożenia, nowoczesny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową czy prosta obsługa (co znacząco skraca czas szkolenia). Przede wszystkim jednak DataWalk świetnie radzi sobie z wydajnością, nawet gdy danych przybywa w błyskawicznym tempie. Moim zdaniem, może to zmienić sposób prowadzenia śledztw i dochodzeń na szeroką skalę” – ocenia Massop.

DataWalk konsekwentnie realizuje globalną strategię. Do amerykańskiego zespołu dołączył Mark Massop, który w DataWalk Inc. będzie pełnił role Vice President of Sales odpowiedzialnego za rozwój sprzedaży na rynku Ameryki Północnej.

Widzę ogromny potencjał w platformie analitycznej DataWalk” – mówi Massop. “Świat desperacko potrzebuje nowoczesnej, ekonomicznej, w pełni zintegrowanej platformy do zarządzania danymi i przeprowadzania błyskawicznych analizy. Myślę, że DataWalk w sposób unikalny wypełnia tę potrzebę, a firma stoi przed ogromną możliwością zaistnienia na globalnym rynku” – dodaje.  

Mark Massop jest ekspertem w obszarze analityki sieci powiązań, posiada imponującą historię sukcesu w zarządzaniu sprzedażą systemów analitycznych odpowiadając, wraz z jego zespołem, za udane skalowanie przychodów w Ameryce m.in. IBM i2. Pełnił również funkcję wiceprezesa w Sintelix, firmie związanej z rynkiem oprogramowania dla instytucji śledczych i organów ścigania wyspecjalizowanej w przetwarzaniu języka naturalnego i ekstrakcji tekstu.

Dołączenie Marka, to ogromny zastrzyk unikalnych kompetencji dla zespołu DataWalk” – mówi GabeGotthard, CEO DataWalk Inc. „Wierzymy, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu Marka i jego skuteczności w sprzedaży oprogramowania analitycznego na naszych rynkach docelowych, będziemy zwiększać liczbę klientów w USA” – dodaje.

DataWalk, spółka notowana na GPW, nowy wymiar polskiego IT, podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna).