CD Projekt szykuje pompę na E3, ale bez piosenkarki pop

oznor

CD Projekt chce zrobić „mocny show” na czerwcowych targach E3 w Los Angeles, tak żeby były one najważniejsze w historii spółki, zapowiedział prezes Adam Kiciński. Stwierdził, że „Cyberpunk 2077” jest już „bardzo zaawansowany”.

Pompa na E3

Chcemy, żeby tegoroczne E3 były najważniejsze w historii. Planujemy mocny show, żeby te targi były lepsze niż najważniejsze dotychczas dla nas w ub.r.” – powiedział Kiciński podczas konferencji prasowej.

Przygotowaliśmy niespodzianki, żadną z nich nie jest artystka pop” – dodał prezes.

Wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz wskazał, że CD Projekt „walczy o wolumen sprzedażowy” gry i to – według niego – jest fundamentalne dla marży.

„‚Cyberpunk’ jest już bardzo zaawansowany” – stwiedził Kiciński.

Cyberpunk’ to ogromny milestone w rozwoju CD Projekt. […] Większość kampanii wciąż przed nami” – powiedział Kiciński.

Przyszłość zapowiada się niesamowicie”

Zeszłoroczne sprawdziany to dopiero początek. Nieustająco rozbudowujemy naszą firmę, w ubiegłym roku znacznie zwiększyliśmy moce twórcze zarówno w głównej siedzibie w Warszawie, jak i w krakowskim studio. Również w minionym roku CD Projekt RED został wzmocniony o bardzo uzdolniony zespół z Wrocławia, gdzie otworzyliśmy kolejne studio” – wskazał szef firmy.

W 2018 r. do Grupy dołączyli też twórcy ze Spokko, którzy pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym. W GOG.com od jakiegoś czasu wdrażamy duże zmiany związane z prowadzonym przez spółkę biznesem. Stale pracujemy nad synergiami między naszymi dwoma segmentami, czego przykładem może być projekt Gwint realizowany połączonymi siłami REDa i GOGa.

Te działania choć nie mają obecnie wpływu na wyniki Grupy, są naszą inwestycją w przyszłość, a ta zapowiada się niesamowicie” – napisał Kiciński w liście do akcjonariuszy.

Kolejny tytuł

CD Projekt pracuje nad kolejnym po „Cyberpunk 2077” dużym tytułem, zapowiedzianym w strategii, poinformował prezes Adam Kiciński.

Prace nad nowym tytułem trwają, ale proszę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków o temacie tej gry” – powiedział Kiciński podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, kolejny tytuł „nie musi tyle kosztować, jak ‚Cyberpunk’ czy ‚Wiedźmin'”.

Mamy tu inny koncept, nie planujemy takiego zatrudnienia, jak przy ‚Cyberpunk’, ale absolutny top jakości. Koncentrujemy się na ‚Cyberpunk’” – dodał prezes.