Ian Hood z Red Hat o perspektywach Blockchain

Ian Hood, chief technologist – Global Service Provider, Red Hat ocenia perspektywy technologii Blockchain w tym roku.

W 2019 roku technologia blockchain nadal będzie rozwijać innowacyjne aplikacje we wszystkich branżach, w celu dystrybucji i zabezpieczania transakcji niemalże każdego rodzaju. Coraz większa część naszego życia zawodowego i prywatnego będzie prowadzona za pośrednictwem sieci publicznych i chmur obliczeniowych. Mowa na przykład o aplikacjach finansowych. Użytkownicy oczekują jednocześnie, aby dane osobowe, dokumentacja medyczna czy prawna były przechowywane w sposób bezpieczny” – wskazuje Hood.

Dodaje, że w związku z powyższym powstało założenie, że żadna aplikacja nie ufa żadnej sieci, gdyż zdeterminowany atakujący jest w stanie spenetrować dowolną część infrastruktury.

Wbudowanie sfery bezpieczeństwa w rozwijanie aplikacji i oprogramowania od samego początku nie tylko usprawnią wydajność dostaw, lecz także będą mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w wymiarze jakościowym. To, czego oczekujemy w tym roku, to ewolucja mechanizmów szyfrowania end-to-end wykorzystywanych do zabezpieczenia dostaw poprzez sieci (VPN, SSL, klucze szyfrowania). Staną się one integralną częścią rozwoju aplikacji z technologią blockchain jako kluczowym elementem tych natywnych aplikacji chmurowych dedykowanych służbie zdrowia, telekomunikacji i wielu innym branżom” – ocenia chief technologist Red Hat.