GigaOrange i net bez lojalki – o nowościach z dyrektorem Arturem Stankiewiczem

Artur Stankiewicz Orange Polska szef marketingu rynku konsumenckiego w rozmowie z ISBtech na temat nowego sezonu komercyjnego i nowości w ofertach operatora.

„Pierwsza, najważniejsza, to wprowadzenie na polski rynek prędkości 1 GB na sekundę. To nie jest tylko prędkość 1 GB na sekundę. To również rozwiązania Smart Wifi. Dlaczego to jest takie ważne? Jak jesteśmy w domu i korzystamy z internetu, to nie korzystamy z internetu przez kabel, ale najczęściej przez WiFi i nie tylko blisko urządzenia które nadaje ten internet. W związku z tym Smart WiFi pozwala uzyskiwać bardzo wysokie prędkości na różnych urządzeniach w całym domu. A 1 GB na sekundę pozwala mieć bardzo szerokie pasmo, dzięki któremu wiele urządzeń jednocześnie może z niego korzystać” – wskazuje Stankiewicz.

Niezależnie czy ktoś ogląda telewizję 4K, która ciągnie bardzo dużo prędkości, czy ktoś się ściąga muzykę, wysyła zdjęcia. W związku z tym prędkość i pasmo jest tak bardzo potrzebne, podkreśla dyrektor Orange Polska.

Do prędkości 1 GB na sekundę potrzebny jest najnowszy router Funbox 3.0 plus aplikacja Smart WiFi . Funbox 3.0, pozwala zarządzać przejściami między różnymi częstotliwościami. Robi to sposób automatyczny, bez jakiejkolwiek ingerencji klienta. Natomiast aplikacja Funbox pozwala klientowi ustalić gdzie może ustawić wzmacniacz w odpowiednim miejscu.

Wzmacniacz sygnału, współpracuje z Funboxem i w sposób automatyczny przełącza częstotliwości. Dyspouje częstotliwościami 2,4 GHz bądź 5 GHz w związku z tym w ramach poszczególnych
częstotliwości ,wybiera poszczególne kanały.

„Na przykład, nasz sąsiad używa tego samego kanału, więc jestem w automacie który przełącza między częstotliwościami. Stworzyliśmy rozwiązanie, które jest dla klientów niezauważalne, a pomocne. Wszyscy klienci, którzy mają światłowód 600 megabitów na sekundę, otrzymają prędkość 1 GB na sekundę. Nie podnosimy cen. 1 GB na sekundę zastępuje dotychczasową prędkość. Będzie kosztował 69 zł bądź 99 zł przez drugie dwanaście miesięcy” – wymienia Stankiewicz.

„Druga rzecz, którą wprowadzamy to 6 miesięcy raty za zero. Ludzie są po urlopach mieli dużo wydatków, z drugiej strony przychodzi dużo innych wydatków,  w tym potrzeby zakupu nowych smartfonów. W związku z tym chcemy trochę inne ulżyć budżetom domowym. Również tu mamy ofertę, która jest przełomowa na polskim rynku. Do tej pory było trzeba było zapłacić pełną cenę, natomiast od teraz w każdej chwili klienci Orange mogą przyjść do sklepu, na stronę internetową i kupić dowolny smartfon na raty. Kwota ta, zostanie uwzględniona na fakturze. Nie jest to oferta, która jest świadczona przez strony trzecie jak banki, tylko to jest finansowanie przez nas. To przełomowa rzecz, którą robimy na rynku” – stwierdza Stankiewicz.

Kolejna rzecz to „internet bez lojalki”. „Można kupić u nas światłowód i nie tylko i można z niego w każdej chwili zrezygnować. Tego nie było do tej pory na polskim rynku, były 8/9 miesięczne zobowiązania dla studentów bądź ludzi którzy potrzebowali usługi na krótki okres. Albo były bardzo wysokie opłaty aktywacyjne, albo były kary za zerwanie, zakończenie tej umowy wcześniej” – przypomina przedstawiciel Orange.

Kolejna nowość kierowana jest do kibiców sportu. Dzięki współpracy z NC+, klienci Orange, którzy mają kanały Canal+ jak pakiet Select bądź Prestige, będą mieli dostęp do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Będzie to wliczone w cenie abonamentu do końca roku.