HPE i Ericsson tworzą wspólne laboratorium, w ramach którego eksperci będą pracować nad kluczowymi problemami stojącymi przed dostawcami usług telekomunikacyjnych, wykorzystującymi infrastrukturę od różnych producentów.

Umożliwiając walidację rozwiązania rdzenia sieci 5G dual-mode opartego na chmurze i sztucznej inteligencji, współpraca ta odpowiada na rosnącą potrzebę wdrażania wydajnych, skalowalnych i efektywnych sieci, jednocześnie upraszczając wprowadzanie nowych usług. Pozwoli to dostawcom usług telekomunikacyjnych na usprawnienie działalności, szybsze wprowadzanie innowacji i sprostanie rosnącym wymaganiom użytkowników.

Laboratorium walidacyjne zostanie wykorzystane do testowania interoperacyjności, by zagwarantować, że badane rozwiązanie będzie spełniało wymagania operatorów telekomunikacyjnych. Wykorzystywany stos technologiczny obejmuje rozwiązanie Ericsson dual-mode 5G Core, serwery HPE ProLiant Compute Gen12, sieć HPE Juniper Networking zarządzaną poprzez Apstra Data Center Director oraz platformę Red Hat OpenShift.

Nasza współpraca, wynikająca ze strategicznego partnerstwa z firmą Ericsson, odzwierciedla zaangażowanie HPE w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwolą operatorom telekomunikacyjnym odnosić sukcesy w gospodarce opartej na sieciach 5G i sztucznej inteligencji. Dzięki integracji natywnego dla chmury rozwiązania Ericsson Dual-Mode 5G Core i Red Hat OpenShift ze sprawdzoną infrastrukturą obliczeniową nowej generacji oraz siecią HPE Juniper Networking, jesteśmy w stanie stworzyć nową, zintegrowaną ofertę. Zapewni ona elastyczność w zakresie szybkiego wdrażania, skalowalność na żądanie, dostosowywanie się do nieprzewidywalnego ruchu, skuteczne zarządzanie cyklem życia oraz adaptację do nowych technologii — mówi Fernando Castro Cristin, wiceprezes i dyrektor generalny działu Telco Infrastructure Business w HPE.

Zintegrowane rozwiązanie będzie obejmowało:

  • Ericsson Dual-Mode 5G Core – wiodące rozwiązanie umożliwiające obsługę sieci 5G i 4G, redukujące złożoność i koszty operacyjne operatorów, którzy chcą efektywnie skalować i zabezpieczać swoje sieci na przyszłość.
  • Serwery HPE ProLiant Compute DL360 i DL380 Gen12, wyposażone w procesory Intel Xeon 6, zapewniające wydajność zoptymalizowaną pod kątem intensywnie wykorzystujących sieć funkcji CNF (Containerized Core Network Functions), takich jak AMF, UPF i SMF. Serwery te zapewniają wbudowaną ochronę na każdym poziomie dzięki HPE Integrated Lights Out (iLO) 7 – pierwszemu i jedynemu całościowemu zabezpieczeniu od procesora po środowisko chmurowe1.
  • Wysokowydajną sieć HPE Juniper Networking, opartą na przełącznikach serii QFX i rozwiązaniu Apstra Data Center Director, która zwiększa wydajność operacyjną i obniża koszty eksploatacji dzięki automatyzacji i AIOps.
  • Red Hat OpenShift – wspólną, natywną dla chmury platformę telekomunikacyjną, umożliwiającą dostawcom usług telekomunikacyjnych elastyczne i szybkie opracowywanie, wdrażanie i skalowanie nowych usług, co skraca czas wprowadzania rozwiązań na rynek i wdrażania u klientów. Oferując spójne, zautomatyzowane doświadczenie operacyjne od rdzenia po brzeg sieci, platforma ta upraszcza wdrażanie i zarządzanie zaawansowanymi funkcjami sieciowymi.

Jako światowy lider w dziedzinie 5G i sieci rdzeniowych, Ericsson jest zaangażowany w promowanie innowacyjności i otwartości, co pozwala dostawcom usług telekomunikacyjnych na prostsze wdrażanie sieci natywnych dla chmury. Nasza współpraca z HPE i utworzenie wspólnego laboratorium walidacyjnego to kolejny krok w kierunku budowania chmurowych rozwiązań natywnych dla sieci rdzeniowych 5G w infrastrukturze zbudowanej na rozwiązaniach wielu dostawców — mówi Krishna Prasad Kalluri, dyrektor ds. rozwiązań i portfolio w Ericsson Core Networks.

Laboratorium walidacyjne będzie mieścić się w pobliżu siedziby Ericsson w Szwecji i rozpocznie działalność pod koniec 2025 r., umożliwiając klientom przeprowadzanie testów i uzyskiwanie informacji zwrotnych w rzeczywistych warunkach. W pierwszej połowie 2026 r. priorytetem będzie walidacja zintegrowanego rozwiązania, w celu zapewnienia szybszego wprowadzenia produktu na rynek i uproszczenia zarządzania cyklem życia.

epoint
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
trackback

[…] HPE i Ericsson tworzą wspólne laboratorium poświęcone sieciom 5G […]