SEG 2025

Karta płatnicza nie zmieniała się przez lata. Została stworzona dla analogowego świata – jedna karta służąca do jednego celu, debetowa lub kredytowa. Visa Flexible Credential to zmieniła, umożliwiając płatności z różnych kont przy użyciu jednej karty. Dziś Visa ogłosiła, że Flexible Credential pojawia się w USA, wprowadzona z Affirm, oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dzięki Liv, dając milionom ludzi większy wybór i kontrolę nad sposobem płatności.

Visa Flexible Credential zaczęła się od prostego pomysłu, że konsumenci powinni mieć łatwą możliwość wyboru, jak chcą płacić. Współpraca z innowacyjnymi partnerami, takimi jak Affirm, Liv i SMCC, pomaga nam zamienić ten pomysł w rzeczywistość. Razem umożliwiamy więcej sposobów płatności i dostosowujemy się do unikalnych potrzeb konsumentów – gdziekolwiek są na świecie czy w którymkolwiek miejscu swojej drogi finansowejpowiedział Jack Forestell, Chief Product and Strategy Officer, Visa.

Dając ludziom kontrolę nad ich finansową przyszłością

Affirm jest pierwszą firmą, która wykorzysta nową generację produktów kartowych Visa dla swoich klientów w USA za pomocą Affirm Card.

Jesteśmy podekscytowani współpracą, którą nawiązaliśmy z Visa. Od momentu założenia firmy nasza misja pozostaje niezmienna – budować uczciwe produkty finansowe, które poprawiają życie. Częścią budowania lepszych produktów finansowych jest również dawanie konsumentom większej kontroli i elastyczności, co zawsze było kluczową cechą nowej Affirm Card. Cieszymy się, że możemy dostarczyć milionom ludzi produkt, który płynnie łączy karty debetowe i kredytowe, bez opóźnionych lub ukrytych opłat powiedział Max Levchin, CEO Affirm.

Affirm Card oferuje konsumentom produkt z elastycznością płatnością – natychmiastową lub odroczoną. Użytkownicy mogą płacić w pełni wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa, lub poprosić o płatność odroczoną za pomocą aplikacji Affirm. Affirm Card jest obecnie używana przez ponad 1,4 miliona konsumentów w USA, a firma ma nadzieję, że trafi ona do rąk jeszcze większej liczby osób.

Uproszczenie płatności transgranicznych

Liv, pierwszy i największy cyfrowy bank w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, założony przez Emirates NBD, wprowadza nowy sposób płacenia z wielu kont walutowych za pomocą jednej karty. Najnowsze dane Visa pokazują, że wolumeny transgranicznych płatności wychodzących ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są jednymi z najszybciej rosnących spośród wszystkich kluczowych w tym obszarze krajów.

Visa Flexible Credential uczyni regularne wydatki w różnych walutach bardziej przejrzystymi dla konsumentów i pozwoli bankom przyspieszyć wprowadzenie wielowalutowej oferty dla swoich klientów.

Visa Flexible Credential działa poprzez automatyczne kierowanie transakcji na konto z odpowiednią walutą transakcyjną, niezależnie od tego, czy ktoś płaci online, czy w sklepie stacjonarnym. Korzystając z aplikacji mobilnej, posiadacze kart mogą łatwo przenosić pieniądze między kontami lokalnymi i walutowymi, upewniając się, że mają środki na dokonanie zakupu.

Oferta będzie dostępna dla nowych i istniejących klientów Liv i obsłuży pięć najpopularniejszych walut, w tym: dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego, euro, dolara kanadyjskiego i dolara australijskiego.

W Liv pozostajemy wierni naszej obietnicy dostarczania najbardziej innowacyjnych produktów naszym klientom. Jako pierwszy cyfrowy bank w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, cieszymy się, że możemy współpracować z Visa, aby oferować naszym klientom proste, elastyczne rozwiązanie kartowe, które lepiej odpowiadają ich zmieniającym się potrzebom finansowym – powiedział Pedro Sousa Cardoso, Chief Digital Officer, Retail Banking and Wealth Management, Emirates NBD.

Pomagamy małym firmom uprościć finanse

Od debiutu karty Olive w Japonii we współpracy z Sumitomo Mitsui Card Company, Limited (SMCC) nieco ponad rok temu, ponad 3 miliony posiadaczy kont Olive zaczęło korzystać z Visa Flexible Credential. Od momentu uruchomienia 70% posiadaczy kont Olive zmieniło choć raz konto, które zostało obciążone wydatkiem – przechodząc między kontem debetowym, kredytowym a rozwiązaniami prepaid, przy czym to konto kredytowe jest najczęściej wykorzystywane do zakupów.

Visa i SMCC wprowadziły również nową elastyczną funkcję zaprojektowaną specjalnie, aby pomóc małym firmom uzyskać dostęp do kredytu i odblokować przepływ gotówki. Teraz małe firmy mogą łatwo przełączać się między kontami firmowymi i osobistymi za pomocą tej samej karty Olive.

Visa będzie kontynuować testowanie funkcji dla małych firm w Japonii z SMCC i wdrażać je na innych rynkach na całym świecie.

Flexible Credential daje konsumentom więcej wyboru i kontroli nad finansami. Umożliwia również instytucjom finansowym – bankom lub fintechom – nawiązywanie głębszych relacji i dostarczanie lepszych rozwiązań opartych na indywidualnych potrzebach klientów.

Visa nadal współpracuje z partnerami, aby udostępnić nową generację płatności większej liczbie konsumentów na całym świecie.

epoint
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments