Cisco rozszerza portfolio rozwiązań security, wprowadzając najnowszą linię zapór sieciowych Cisco Secure Firewall 1200.

Cisco Secure Firewall 1210 CE, 1210 CP, 1220 CX to nowa rodzina wysokowydajnych, kompaktowych firewalli z obsługą SD-WAN, które eliminują potrzebę posiadania wielu urządzeń – przełączników, routerów i zapór sieciowych – w oddziałach przedsiębiorstw i małych firmach.

Proste wdrożenie, intuicyjna obsługa

Wdrażanie zapór Cisco Secure Firewall 1200 w wielu oddziałach jest uproszczone dzięki wbudowanym szablonom SD-WAN i intuicyjnej konfiguracji, dlatego bez trudu można wdrażać ujednolicone zasady równocześnie na setkach zapór sieciowych, uzyskując pełen wgląd w całym przedsiębiorstwie.

Cisco Secure Firewall 1200 uzyskują nawet trzykrotnie wyższą wydajność niż podobne zapory sieciowe dostępne na rynku, a ponadto wykorzystują ulepszone porty Cisco Universal Power Over Ethernet (Cisco UPOE+) oraz Small Form Factor (SFP+).

Automatyzacja zadań z wykorzystaniem AI

W zarządzaniu czynnościami bezpieczeństwa, takimi jak automatyczne tworzenie zasad, optymalizacja i raportowanie, pomoże Cisco AI Assistant. Rozwiązanie umożliwia dostosowanie usług bezpośrednio z konsoli zarządzania i jest dostępne w chmurze.

Ponadto SnortML, czyli nowy silnik wykrywania zagrożeń wykorzystujący uczenie maszynowe, pozwala jeszcze skuteczniej blokować exploity zero-day. Z kolei Encrypted Visibility Engine, m.in. dzięki wykorzystaniu AI, wykrywa i blokuje zagrożenia w zaszyfrowanym ruchu sieciowym i aplikacjach.

Nowa wersja Firewall Threat Defense

Równocześnie z zapowiedzią serii Cisco Secure Firewall 1200, firma udostępnia nową wersję oprogramowania Firewall Threat Defense 7.6 dla wszystkich fizycznych i wirtualnych zapór sieciowych Cisco. FTD 7.6 zwiększa bezpieczeństwo, wykorzystując AI do zapobiegania zagrożeniom typu zero-day, i rozszerza kontrolę aplikacji na ponad 70 narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji w celu zabezpieczenia poufnych informacji. Usprawnia także wdrożenia sieciowe w oddziałach przedsiębiorstw dzięki wbudowanym szablonom ustawień SD-WAN i zapory, jak również obsługuje przyłączanie nowych urządzeń bez potrzeby lokalnej konfiguracji.

Cisco Secure Firewall już drugi rok z rzędu zostały uznane przez Laboratorium SE Labs za najlepszy firewall nowej generacji. Rozwiązania Cisco wyróżniono za wyjątkową odporność na ataki przy dużym ruchu i łatwość w zarządzaniu.

Pierwsze modele z serii Cisco Secure Firewall 1200 będą dostępne w październiku 2024 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments