Nowy gracz dołącza do kultowego kompleksu multifunkcyjnego Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Fool’s Theory sp. z o.o., prężnie rozwijająca się firma z sektora gier wideo, obecnie licząca ponad 100 pracowników, wynajęła ponad 400 m2 przestrzeni biurowej w budynku B. Za fit-out powierzchni odpowiada właściciel obiektu, Cavatina Holding S.A. Cavatina Hall jest już w pełni wynajęta, a deweloper szykuje się do uruchomienia kolejnej inwestycji typu mixed-use w tym mieście.

Fool’s Theory to polskie studio deweloperskie działające w sektorze produkcji gier wideo. Zostało założone w 2015 roku przez Jakuba Rokosza, związanego wcześniej m.in. z CD Projekt RED. Od tego czasu firma dynamicznie rozwija portfolio swoich gier (m.in. SEVEN: The Days Long Gone, The Thaumaturge), a w 2022 roku ogłosiła nawiązanie współpracy z CD Projekt w związku z planami remake’u kultowego Wiedźmina.

Zwiększamy skalę działalności, angażujemy się w nowe, ambitne projekty, które wywołają sporo zamieszania na rynku gier wideo. Aby stworzyć naszym pracownikom najlepsze warunki do kreatywnej pracy, zdecydowaliśmy się na wynajęcie powierzchni biurowej w Cavatina Hall. Prestiż tego obiektu i jego popularność w całym regionie korespondują również z naszymi ambicjami. Uznaliśmy więc, że będzie on idealnym miejscem na naszą siedzibę – mówi Jakub Rokosz, prezes zarządu Fool’s Theory.

Firma zajmie ostatnią wolną przestrzeń biurową w kompleksie. Cavatina Hall jest już zatem wynajęty w 100%. Wśród jego najemców znajdują się także takie firmy, jak Pitney Bowes, Comarch, Murapol, Angst+Pfister czy ICE Mortage Technology.

Cieszę się, że Fool’s Theory dołączyła do grona najemców Cavatina Hall. To kolejna firma z szeroko rozumianego sektora IT, która doceniła walory oferowanych przez nas powierzchni biurowych. Do dyspozycji najemców oddajemy tam dobrze dobraną ofertę i funkcjonalne, komfortowe biura zlokalizowane w budynku, który już stał się ikoną miasta. Dużym atutem Cavatina Hall są także wykorzystane tam rozwiązania prośrodowiskowe oraz te wspierające efektywne zarządzanie kosztami. Dzięki temu operujące tam firmy mogą z dużą łatwością realizować swoje strategie zrównoważonego rozwoju, jak również cele z obszarów ESG – mówi Krzysztof Wilczak, Leasing Director w Cavatina Holding.

Unikatowy projekt u podnóża Beskidów

Cavatina Hall to jedyny w swoim rodzaju wielofunkcyjny obiekt, łączący funkcję biurową i usługową, realizując jednocześnie misję kulturotwórczą. Jego częścią jest bowiem nowoczesna sala koncertowa na ponad 1000 osób, w której regularnie odbywają się koncerty zarówno lokalnych zespołów, jak i największych gwiazd muzyki, a także profesjonalne studio nagrań. W maju 2024 roku zorganizowany tam został kilkudniowy Cavatina Guitar Festival, który odbił się szerokim echem wśród miłośników gitarowych brzmień. W związku z inicjatywą społeczną, swoją działalność rozpoczęła tam również Bielska Orkiestra Cavatina, potwierdzając miastotwórczą rolę Cavatina Hall.

Cavatina Hall jest pierwszym w mieście kompleksem, który oferuje powierzchnie biurowe klasy A. W sumie dostarczył na lokalny rynek ponad 13 tys. m2 przestrzeni do pracy. Wyróżnia się nowoczesnym, futurystycznym designem oraz troską o zrównoważony rozwój i aspekty ESG. Jest certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie Excellent i WELL Health-Safety, potwierdzając tym samym korzystny wpływ inwestycji na środowisko naturalne i gwarancję wieloaspektowego komfortu jej użytkowników. Obiekt został ponadto doceniony w prestiżowych, branżowych konkursach. W plebiscycie Gazety Wyborczej Cavatina Hall została wyróżniona jako jedna z nowych ikon Górnego Śląska, otrzymała także takie nagrody, jak: European Property Awards 2019 w kategorii Best Mixed-Use Development Poland, European Property Awards 2022-2023 w kategorii Mixed-Use Architecture czy Property Design Awards 2023 w kategorii Design – wnętrza obiektów publicznych.

To jednak nie koniec aktywności Cavatina Holding S.A. w Bielsku-Białej. W niedalekiej przyszłości inwestor planuje rozpoczęcie w mieście kolejnej inwestycji mixed-use, która z pewnością przyczyni się do jego coraz dynamiczniejszego rozwoju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments