Ailleron 2024

Advantech, globalny lider w dziedzinie Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), ogłosił rozszerzenie współpracy z firmą NVIDIA. Tym samym tajwańska spółka stała się oficjalnym dystrybutorem platformy chmurowej NVIDIA AI Enterprise. Umożliwia ona klientom magazynowanie i wykorzystywanie danych biznesowych za pomocą lokalnych serwerów przy użyciu mechanizmów LLM. Mikrousługi NVIDIA AI zawarte w oprogramowaniu zapewniają wydajną i przede wszystkim bezpieczną infrastrukturę AI dla przedsiębiorstw. 

Najnowsza platforma NVIDIA AI Enterprise 5.0 obejmuje dziesiątki generatywnych mikro-usług AI, podzielonych na dwie główne grupy: NIM i CUDA-X. Pierwsza koncentruje się na zoptymalizowanym systemie wnioskowania potrzebnym do wdrażania modeli sztucznej inteligencji na dużą skalę. Druga natomiast jest przeznaczona do przetwarzania danych oraz aplikacji obliczeniowych o wysokiej wydajności.

Nasze partnerstwo z NVIDIA to kolejny krok w kierunku wprowadzania zaawansowanych rozwiązań IIoT na globalny rynek – mówi Alicja Strzemieczna, IIoT Sales Director CEE w Advantech. – Stawiamy na innowacje, ale nie zapominamy o bezpieczeństwie. Platforma NVIDIA AI Enterprise oferuje nie tylko najnowocześniejsze rozwiązania AI, ale także gwarantuje wydajną i bezpieczną infrastrukturę, której nasi klienci mogą zaufać. 

Jeszcze większa oszczędność czasu 

Ponad 200 specjalistów ds. sztucznej inteligencji trzyma rękę na pulsie i stale rozwija oprogramowanie i usługi NVIDIA AI Enterprise, oferując przy tym certyfikowane systemy, takie jak serwery AI z serii SKY-600 i stacje robocze z serii AIR-500. Przyspiesza to instalację i wdrażanie narzędzi na urządzeniach, pozwalając klientom skupić się na swojej pracy bez czasochłonnego procesu implementacji. NIM Inference Microservices zapewnia gotowe kontenery, które umożliwiają skrócenie czasu wdrożenia z kilku tygodni do zaledwie kilku minut. Mikrousługi zapewniają standardowe interfejsy API dla dziedzin takich jak język czy mowa, umożliwiając programistom szybkie tworzenie aplikacji AI przy użyciu danych bezpiecznie przechowywanych we własnej infrastrukturze.  

Wzrost roli AI w produkcji 

W branży produkcyjnej sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę. Aby przyspieszyć jej rozwój, przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać wiele mikro-usług NVIDIA CUDA-X. Szczególnie warto podkreślić 3 rozwiązania – NVIDIA Riva oferujące wsparcie SI w zakresie mowy i tłumaczenia, NVIDIA cuOpt™ do optymalnego planowania kanałów dystrybucyjnych oraz NVIDIA Earth-2 do symulacji zmian klimatu i pogody. Ponadto, za pomocą NeMo Retriever™, programiści mogą łączyć aplikacje AI z danymi biznesowymi, takimi jak tekst, obrazy czy wykresy. To wszystko zwiększa zdolności firm do dostarczania większej liczby danych do chatbotów i generatywnych narzędzi AI, poprawiając w ten sposób dokładność sporządzanych później informacji. 

Szeroki wachlarz korzyści 

Połączenie sił Advantech oraz NVIDIA pozwala na wdrażanie i utrzymywanie rozwiązań AI z większą szybkością i wydajnością. Usługi te obejmują: 

  • Certyfikacje systemu – Zapewnienie niezawodności i stabilności platformy Edge AI dzięki rygorystycznym procesom certyfikacji. 
  • Konsultacje w zakresie zgodności systemu operacyjnego – Doradztwo szerokiego grona ekspertów w zakresie wyboru najbardziej optymalnego systemu operacyjnego. 
  • Wskazówki dotyczące wieloplatformowych obliczeń wnioskujących. 
  • Konsultacje w zakresie integracji Edge-to-Cloud – Wsparcie w opracowaniu płynnej architektury od brzegu sieci do chmury. 
  • Rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego – Wdrażanie środków bezpieczeństwa chroniących systemy brzegowe AI.

Z wielką satysfakcją obserwujemy, jak nasze partnerstwo po raz kolejny przynosi wymierne korzyści klientom na całym świecie. Dzięki połączeniu naszej 40-letniej wiedzy w dziedzinie obliczeń przemysłowych z zaawansowanymi technologiami AI firmy NVIDIA, jesteśmy w stanie dostarczać niezrównane rozwiązania w zakresie Przemysłowego Internetu Rzeczy – podsumowuje Alicja Strzemieczna. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments