Od czerwca 2024 r. siedziba polskiego oddziału Toshiba Global Commerce Solutions, światowego lidera w dziedzinie automatyzacji handlu detalicznego, będzie znajdowała się w warszawskim biurowcu Oxygen Park. Firma wynajęła 322 mkw. nowoczesnej powierzchni, a jej biura zlokalizowane będą na 3. piętrze budynku A w kompleksie należącym do Golden Star Group.

Toshiba Global Commerce Solutions jest światowym liderem na rynku rozwiązań automatyzacji handlu detalicznego. Jej nowoczesne produkty pozwalają zwiększyć zaangażowanie klientów, zmieniają ich doświadczenia i wspierają w cyfrowej transformacji. Razem z globalnym zespołem partnerów biznesowych, Toshiba tworzy najnowocześniejsze rozwiązania dla handlu detalicznego.

Centrala Toshiba Global Commerce Solutions znajduje się w Research Triangle Park w amerykańskiej Karolinie Północnej, a sieć oddziałów zlokalizowana jest w niemal każdym zakątku świata. Firma posiada ponad 2000 pracowników zatrudnionych w 120 krajach. Toshiba Global Commerce Solutions jest spółką zależną, w całości należącą do Toshiba Tec Corporation, spółki notowanej na japońskiej giełdzie papierów wartościowych Tokyo Stock Exchange.

Cieszymy się, że kolejna firma, która wyznacza rynkowe trendy w swojej branży, zdecydowała się dołączyć do grona najemców Oxygen Park. Podpisanie umowy z Toshiba Global Commerce Solutions jest dla nas tym cenniejsze, że firma przeprowadzi się do Oxygen Park z innego biura w Warszawie. Pokazuje to, że lokalizacja przy Alejach Jerozolimskich jest doceniana przez firmy stwarzające doskonałe warunki do rozwoju, zarówno samego biznesu, jak i swoich pracowników. – powiedziała Ewa Dragunajtys, Senior Leasing Manager w Golden Star Estate.

Przestrzeń biurowa Toshiba Global Commerce Solutions będzie mieściła się na 3. piętrze budynku A w Oxygen Park i obejmie powierzchnię 322 mkw. Umowa najmu została podpisana na 6 lat, a w procesie negocjacji najemcy doradzała firma Nuvalu.

W Toshiba Global Commerce Solutions stawiamy na niezawodność i najwyższą jakość, oferowanych przez nas rozwiązań, dlatego zmiana lokalizacji ma również strategiczne znaczenie nie tylko dla nas, ale także dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Jesteśmy jednym ze światowych dostawców rozwiązań dla firm z sektora handlu detalicznego oraz segmentu HoReCa, tym bardziej chcemy prezentować się jako niezawodny partner w podróży biznesowej każdego naszego klienta i partnera, prowadząc nasze działania operacyjne w prestiżowych lokalizacjach. Wierzymy, że nasi obecni i potencjalni klienci z przyjemnością będą odwiedzali nas w naszej nowej lokalizacji w Oxygen Park w Warszawie, gdzie będziemy mieli możliwość zaprezentowania na „żywo” większości naszych rozwiązań. – powiedział Janusz Kaszewiak, President/MD Poland, Baltics & CEE w Toshiba Global Commerce Solutions.

Oxygen Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym, zlokalizowanym bezpośrednio przy Alejach Jerozolimskich, w biznesowym obszarze Warszawy. Projekt składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni najmu ponad 18 000 mkw. Całkowicie przeszklona fasada budynków zapewnia maksymalne doświetlenie światłem dziennym, a otwierane okna umożliwiają wentylację pomieszczeń świeżym powietrzem. Układ każdego piętra pozwala na elastyczne rozwiązania biurowe dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców. Zastosowane w kompleksie rozwiązania pro-środowiskowe zostały potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Do dyspozycji najemców Oxygen Park – oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych – są również zielone patio ze strefą relaksu, kantyna oraz punkty handlowo-usługowe. Na terenie inwestycji znajdują się również 162 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, stojaki rowerowe oraz szatnie z prysznicami.

Dzięki położeniu przy jednej z najważniejszych arterii Warszawy, do kompleksu można dogodnie dojechać z każdego miejsca w stolicy i okolic – zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego, w tym kolejką WKD (bliskość stacji „WKD Raków”). Obiekt położony jest zaledwie 7 km zarówno od lotniska Okęcie, jak i od centrum miasta. Dodatkowym atutem lokalizacji Oxygen Park jest sąsiedztwo kilku centrów handlowych, m.in.: Reduta i Blue City oraz supermarketów Leclerc
i Makro.

Projekt architektoniczny Oxygen Park powstał w renomowanej pracowni JEMS Architekci. Inwestycja została oddana do użytku w 2013 r. Wśród najemców Oxygen Park, oprócz Toshiba Global Commerce Solutions, znajdują się m.in. takie firmy jak: Adara, Agfa, DiaSorin, Eurotronic, LSI Software, Parker Hannifin, PHINIA, Sodexo czy Nieruchomości Plus.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments