Cisco, lider w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa i sieci, ogłosił przełomowe rozwiązanie klastrów AI dla centrów danych, wykorzystujące technologie Nvidia. Nexus HyperFabric AI zmienia sposób budowy i optymalizacji infrastruktury i oprogramowania oraz zarządzania nimi.

To kompleksowe, dostosowane do wymogów przedsiębiorstw rozwiązanie infrastrukturalne umożliwiające skalowanie obciążeń generatywnej sztucznej inteligencji. Klaster łączy w sobie natywne rozwiązania sieciowe AI Cisco z technologiami sprzętowej akceleracji obliczeń i oprogramowaniem AI Nvidii oraz magazynem danych VAST. Pozwoli to klientom skupić się na rozwoju innowacji w obszarze sztucznej inteligencji i poszukiwaniu nowych strumieni przychodowych, zamiast na zarządzaniu IT.

Jak wynika z ostatniego badania „Cisco Global Networking Trends Report”, w ciągu najbliższych dwóch lat 60 proc. liderów i specjalistów IT na potrzeby lepszego zarządzania operacjami sieciowymi planuje wdrożyć narzędzia predykcyjnej automatyzacji sieci z obsługą sztucznej inteligencji we wszystkich domenach. Dodatkowo 75 proc. planuje wdrożyć narzędzia, które za pośrednictwem jednej konsoli zapewnią kompleksową widoczność różnych domen sieciowych, w tym sieci w siedzibie głównej i oddziałach firmy, sieci WAN, centrum danych, internetu, chmur publicznych i sieci przemysłowych.

Klienci chcący uruchomić stos AI często stają przed wyzwaniami ekonomicznymi i operacyjnymi. Cisco jest zaangażowane w upraszczanie wdrażania i obsługi infrastruktury AI. Wspólnie z firmą Nvidia dostarczamy proste w implementacji, obsługiwane w chmurze rozwiązanie do wdrożeń lokalnych, które czerpie z wizji naszej platformy Cisco Networking Cloud w zakresie automatyzacji i prostoty. – powiedział Jonathan Davidson, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Cisco Networking.

Generatywna sztuczna inteligencja wymaga specjalnie zaprojektowanej infrastruktury i oprogramowania, które umożliwiają przedsiębiorstwom bezpieczne przekształcanie danych w paliwo do transformacji biznesowej. Nvidia i Cisco dostarczają platformę AI klasy enterprise, aby uprościć wdrażanie obliczeń akcelerowanych, sieci i oprogramowania niezbędnego w przepływach pracy GenAI. – powiedział Kevin Deierling, wiceprezes ds. sieci w firmie Nvidia.

Jak działa Cisco Nexus HyperFabric AI Cluster?

Rozwiązanie on-premise stanowi pojedynczą przestrzeń do projektowania, wdrażania i monitorowania, prowadzącym użytkowników od fazy projektowej po zweryfikowane wdrożenie i monitorowanie działającej infrastruktury AI dla przedsiębiorstw. Dzięki możliwościom zarządzania z poziomu chmury klienci mogą z łatwością wdrażać i zarządzać dużymi sieciami w centrach danych, obiektach kolokacyjnych i lokalizacjach brzegowych.

Klaster Cisco Nexus HyperFabric AI oferuje zautomatyzowane, zarządzane w chmurze operacje w ramach ujednoliconej struktury obliczeniowej i sieciowej, integrującej możliwości technologii Cisco Silicon One, akceleracji obliczeń i oprogramowania Nvidia oraz platformy przechowywania danych VAST. Obejmują one:

  • funkcje zarządzania chmurą Cisco upraszczające operacje IT na wszystkich etapach danego przepływu.
  • przełączniki z serii Cisco 6000 dla architektury typu leaf-spine, zapewniające wydajność sieci Ethernet 400G i 800G.
  • rodzinę modułów nadawczo-odbiorczych Cisco Optics QSFP-DD.
  • oprogramowanie Nvidia AI Enterprise usprawniające opracowywanie i wdrażanie produkcyjnych obciążeń GenAI.
  • mikrousługi wnioskowania Nvidia NIM, które przyspieszają wdrażanie modeli podstawowych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych i są dostępne wraz z oprogramowaniem Nvidia AI Enterprise.
  • procesory GPU Nvidia Tensor Core, począwszy od układu H200 NVL, które zwiększą wydajność obliczeń w obciążeniach Gen AI.
  • procesory przetwarzania danych (DPU) Nvidia BlueField-3 i BlueField-3 SuperNIC dla poprawy wydajności obliczeniowej, dostępu do danych i bezpieczeństwa.
  • referencyjny projekt AI oparty na modułowej architekturze serwerowej Nvidia MGX.
  • platformę danych VAST, obejmującą m.in. zunifikowaną pamięć masową i bazę danych.

Dostępność

Wybrani klienci mogą uzyskać wczesny dostęp próbny do rozwiązania w czwartym kwartale 2024 roku, a ogólna dostępność spodziewana jest wkrótce potem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments