YouNick Mint, fundusz VC od 12 lat inwestujący w projekty deep tech w sektorach Healthcare i Industry 4.0, z wielokrotnym zyskiem sprzedał swoje udziały w spółkach Heart Sense i Heart Guard. To kolejny udany exit funduszu z Poznania w ciągu ostatnich miesięcy.

Sprzedaż udziałów w Heart Sense i Heart Guard, spółek rozwijających przełomowe rozwiązania w obszarze poprawy bezpieczeństwa operacji kardiochirurgicznych, to kolejny sukces funduszu YouNick Mint w segmencie spółek technologicznych aktywnych w sektorze medycznym. Wcześniej YouNick zrealizował transakcję zbycia udziałów w spółce Smart Pharma do międzynarodowej firmy farmaceutycznej Chiesi, a w marcu tego roku wyszedł z inwestycji w spółkę PozLab do lidera polskiego biotechu – giełdowej spółki Selvita (transakcja o wartości 25 milionów PLN).

W zespół Heart Sense i Heart Guard Fundusz zainwestował ponad 4 lata temu. Impulsem do zaangażowania było przekonanie do inwestycji w rozwiązania, których idea zrodziła się u specjalisty kardiochirurga, bezpośrednio przy stole operacyjnym. Trend ciągłego rozwoju w zakresie technologii medycznych, które pozwalają poprawiać rezultaty leczenia i bezpieczeństwo interwencji, ratując życie ludzkie, jest na stałe wpisany w wizję inwestycji YouNick Mint w obszarze Healthcare.

Dzięki inwestycji i wkładzie YouNick Mint projekty, obecnie skonsolidowane pod parasolem Quantum Innovations, są gotowe do dalszego rozwoju i komercjalizacji w perspektywie najbliższych lat. Naszą misję, uznajemy za zakończoną i trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Zwrot finansowy z transakcji w ostatnich miesiącach traktujemy jako potwierdzenie słuszności strategii inwestycyjnej funduszu. Healthcare i Industry 4.0 to w naszej opinii najbardziej perspektywiczne sektory polskiego ekosystemu innowacji. – mówi Aleksander Kłósek, Managing Partner w YouNick Mint.

Środki pozyskane z ostatnich exitów YouNick Mint przewyższają już nakłady inwestycyjne na fundusz. Jednocześnie w portfelu YouNick Mint, nadal znajduje się wiele perspektywicznych spółek technologicznych. Szczególnie obiecująco przedstawiają się: Onconick – aktywny w obszarze innowacyjnych terapii w nowotworach płuc i piersi, Macod – rozwijający unikalne rozwiązanie w leczeniu bólu czy Coat-it – z sukcesem komercjalizujący nanotechnologiczne rozwiązania w obszarze powłok galwanicznych dla przemysłu. Wszystkie spółki mają potencjał zrewolucjonizować rynek i poprawić jakość życia.

Track record inwestycyjny Funduszu przekracza już 30 spółek. Cieszymy się, że zaangażowanie środków pieniężnych i nakładów pracy YouNick Mint przynosi korzyści liczonym uczestnikom ekosystemu innowacji, łącząc talenty z ośrodków badawczych z poszukującymi nowych przewag technologicznych liderami przemysłowymi. Sprzyja to zwielokrotnieniu wartości środków powierzonych nam przez Inwestorów. – dodaje Rafał Roszak, Managing Partner w YouNick Mint.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments