Fundusz private equity Spire Capital Partners Fund I („Fundusz”, „Spire Capital Partners”), nabył większościowy pakiet udziałów w Chocolissimo – wiodącej platformie e-commerce na rynku słodyczy czekoladowych premium.

Chocolissimo jest producentem i dystrybutorem wyrobów czekoladowych na rynek polski i niemiecki w kanałach B2C i B2B. Koncentruje się na produkcji spersonalizowanych prezentów, bazując na starannie wyselekcjonowanych wyrobach czekoladowych wysokiej jakości. Marka, obecna w Polsce od 2004 roku, została stworzona przez zespół Marcina Gadulskiego, który po sprzedaży biznesu w 2017 r. do Grupy Gudrun, powraca do Spółki, aby wraz z Funduszem pracować nad dalszym rozwojem biznesu.

Cieszę się, że mogę ponownie uczestniczyć w biznesie, który budowałem od zera i bardzo dobrze znam. Chocolissimo jest uznaną marką na rynku wyrobów czekoladowych premium w Polsce, Niemczech, Francji oraz innych rynkach europejskich, ale mamy apetyt na więcej. Dzięki doświadczeniu i kompetencji zespołu Spire Capital Partners w obszarze e-commerce umocnimy pozycję spółki w regionie i wyjdziemy z ofertą produktową na nowe rynki. – powiedział Marcin Gadulski.

Marka Chocolissimo oferuje produkty czekoladowe dostosowane do indywidualnych potrzeb poprzez personalizację i projektowanie, takie jak ręcznie wylewane tabliczki czekolady premium, praliny, wyroby rzemieślnicze oraz unikatowe czekoladowe figurki. Produkty te doskonale sprawdzają się jako prezenty z okazji świąt i różnorodnych uroczystości. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem własnych sklepów internetowych, wspieranych przez marektplace’y na rynkach zagranicznych. Wszystkie składniki wykorzystywane w procesie produkcji pochodzą z kluczowych rynków czekolady, głównie z Belgii.

Ambicją zespołu inwestycyjnego Spire Capital Partners jest dalszy rozwój firmy i uczynienie z niej regionalnego lidera w obszarze e-commerce słodyczy premium.

Jest to druga po Thulium inwestycja zespołu Spire Capital Partners. Aktywnie pracujemy nad przeprowadzeniem kolejnych inwestycji, które mamy w planach ogłosić w nadchodzących tygodniach, a tym samym zainwestować już znaczną część kapitału zebranego od inwestorów. – powiedział Krzysztof Konopiński, partner Spire Capital Partners.

Spire Capital Partners Fund I dotychczas zebrał 57 mln EUR. Baza inwestorów Funduszu obejmuje czołowe instytucje finansowe, takie jak Europejski Fundusz Inwestycyjny (m. in. poprzez program InvestEU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR Ventures), polskie rodzinne firmy inwestycyjne (Family Offices) oraz grupę polskich i międzynarodowych inwestorów prywatnych z doświadczeniem w gospodarce cyfrowej i na rynkach finansowych. Fundusz nadal prowadzi aktywny proces pozyskiwania kapitału, aby zwiększyć docelową kapitalizację.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments