DataWalk ogłosił dzisiaj wstępne wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku. Przewidywane przychody w tym okresie wyniosły 6,4 mln zł, co oznacza 100% wzrost rok do roku w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 roku. W tym czasie firma, która przeszła znaczną transformację w 2023 roku, pokazała długo wyczekiwane kontrakty, w tym z brytyjskim bankiem Barclays, amerykańskim NICRIC (Northern California Regional Intelligence Center) i polskim Związkiem Banków Polskich.
– Naszym celem było zamknięcie istotnych kontraktów w pierwszym kwartale tego roku. Udało się podpisać 4 nowe umowy, w tym 2 z nowymi klientami. Wygrane kontrakty, inicjalny wzrost w Q4 2023 i 100 proc. wzrost przychodów w pierwszym kwartale tego roku potwierdzają oczekiwany powrót na ścieżkę rozwoju. Nasza koncentracja pozostaje niezmienna i w kolejnych kwartałach będziemy kontynuować pozyskiwanie nowych, dużych klientów oraz kontynuujemy naszą nową, wyższą strategię cenową, która obowiązuje od stycznia 2024 roku i będzie rewidowana w górę od początku 2025. – powiedział prezes DataWalk, Paweł Wieczyński.
Pierwszy kwartał był ważny dla DataWalk także ze względu na rozwój produktu: spółka otrzymała kolejny, siódmy już patent w USA, a nowa wersja platformy DataWalk jest technologicznym krokiem milowym w stronę przejścia na architekturę w chmurze. To przejście ma być katalizatorem dalszego usprawniania strategii wejścia na rynek, ma zwiększyć skalowalność, niezawodność i wydajność, a tym samym ma podnosić atrakcyjność DataWalk w oczach klientów.
Ponadto spółka jest obecnie napędzana przez dynamiczny rozwój rynku oraz przełom w dziedzinie sztucznej inteligencji. Platforma DataWalk, która łączy zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji z grafową analizą danych, generuje ogromną wartość dodaną. DataWalk intensywnie pracuje nad wykorzystaniem swoich przewag, np. poprzez wykorzystanie technologii grafowej i AI w monitorowaniu podejrzanych zachowań klientów instytucji finansowych, wykrywaniu wysokiego ryzyka kont, a także wprowadza zastosowanie LLMs (Large Language Models, tj. ChatGPT) w analizie kluczowych danych inwestygacyjnych.
Przełom w dziedzinie AI oraz otwartość dużych organizacji, banków i instytucji rządowych na wykorzystywanie tego typu technologii stanowi istotny impuls dla rozwoju naszego produktu, ale to dopiero początek ich adopcji. Np. zastosowania platformy grafowej w połączeniu z dużymi modelami językowymi takimi jak ChatGPT dopiero zaczynają być testowane przez naszych potencjalnych i aktualnych klientów. – mówi Paweł Wieczyński.
Powyższe wyniki finansowe są szacunkowe i mogą ulec zmianie w ostatecznym sprawozdaniu finansowym. Opublikowanie pełnego raportu planowane jest na 15 maja 2024 roku.