Dark Point Games złożył dokumenty dopuszczeniowe ws. debiutu na NewConnect prowadzonym przez warszawską GPW, poinformowała ISBtech COO spółki Natalia Półtorak. Deweloper gier ma road mapę dodatków do Achilles: Legends Untold i szykuje spin-off tego tytułu, który ma wejść w Early Access pod koniec 2024 roku. Z kolei Brightness ma osiągnąć gotowość do Early Access pod koniec przyszłego roku.

Mamy zamiar wejść na na rynek NewConnect warszawskiej giełdy jako wypełnienie zobowiązań wobec inwestorów, którzy zaufali spółce. Złożyliśmy dokumenty na GPW i czekamy na przeprowadzenie procesu dopuszczenia. Trudno ocenić horyzont czasowy debiutu, zwłaszcza że mamy sygnału że sporo innych spółek również szykuje się aby składać swoje wnioski” – powiedziała ISBtech Półtorak podczas konferencji Gamedev na Giełdzie.

Paweł Waszak, CEO i Game Designer Dark Point Games, wskazał że Achilles:Legends Untold jest nadal rozwijany.

Na początek maja udostępniliśmy najnowszy update, mamy rozpisaną roadmapę kolejnych nawet 5 update do końca roku. Ponadto zaczęliśmy Project S, czyli spin-off Achillesa i jeszcze w tym roku chcemy go wprowadzić w Early Access. Będzie to mniejsza gra z wykorzystaniem assetów z Achillesa, ale z nowym gameplay. Ponadto produkujemy Brightness, który wejdzie w Early Access najwcześniej w II połowie  przyszłego roku” – powiedział ISBtech Waszak.

Cały czas pracujemy nad możliwościami boostu sprzedażowego Achillesa. Zatrudniliśmy agencję z którą pracujemy w celu marketingu tytułu i wypracowania nowego podejścia do sprzedaży gry” – wskazała Półtorak.

Prezes dodał, że szykowane są ponadto porty Achillesa na „stare” konsole – Playstation 4  i Xbox One, a także na Nintendo Switch. „Liczymy, że porty będą udostępnione w tym roku” – zaznaczył prezes.

Władze Dark Point Games podkreśliły, że spółka zdobyła doświadczenie w self-publishingu i chce kontynuować tą drogę promocji swoich tytułów. „Czujemy się, że jesteśmy kompletni po tym względem. Jednak jeżeli dostaniemy naprawdę dobrą ofertę to oczywiście będziemy otwarci na rozmowy z wydawcami” – dodała COO spółki.

Dark Point Games to toruński producent gier tworzący tytuły z sektora premium indie z wykorzystaniem autorskich technologii. Debiutancką grą studia był „Achilles: Legends Untold”.

(ISBnews)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments