Zebra Technologies Corporation ogłosił współpracę z Google Cloud, Android i Qualcomm Technologies, Inc. Współpraca ta ma wesprzeć przedsiębiorstwa w dostarczaniu transformacyjnych doświadczeń klientów, zwiększaniu produktywności pracowników przy wsparciu generatywnej sztucznej inteligencji. Te nowe, innowacyjne możliwości zostały zaprezentowane na Google Cloud Next ’24 w Las Vegas.

Celem tego podejścia jest zmniejszenie obciążenia poznawczego pracowników pierwszej linii i umożliwienie lepszego podejmowania decyzji just-in-time przy szybszym wdrażaniu i szkoleniu. Ze względu na utrzymujące się wyzwania związane z dostępnością siły roboczej i kosztami, podejście to ma również wzmocnić pozycję pracowników pierwszej linii, od których wymaga się wszechstronnych umiejętności oraz poprawy jakości obsługi klienta bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Pracownicy pierwszej linii – od personelu zaplecza po pracowników sklepów – będą mogli korzystać z czatu na urządzeniu przenośnym, dzięki czemu łatwo uzyskają dostęp do informacji. Łatwiej i szybciej odpowiedzą też na pytania i monity, takie jak na przykład „Jak otworzyć sklep?” i „Jakiego rodzaju okablowania powinien użyć klient do 100-watowego panelu elektrycznego?”. Umożliwia to generatywna sztuczna inteligencja posiadająca dostęp do wiedzy w określonej dziedzinie i wykorzystująca informacje zawarte w dokumentach, takich jak standardowe procedury operacyjne (SOP), zasady, materiały szkoleniowe dla pracowników i wiedza o produktach.

„Chcemy przenieść rozmowy na temat generatywnej sztucznej inteligencji z „jak” działa na „co” może zrobić, aby stworzyć nowe sposoby pracy, które usprawnią codzienne życie organizacji, ich pracowników i tych, którym służą. Obecnie obserwujemy połączenie systemów planowania i realizacji w przedsiębiorstwie. Generatywna sztuczna inteligencja przyspieszy to dzięki precyzyjnie dostrojonym, rzeczywistym modelom, które mogą planować i automatyzować zadania, reagować na żądania i wydawać zalecenia w oparciu o kontekst sytuacji w momencie, gdy pracownik tego potrzebuje. – powiedział Tom Bianculli, dyrektor ds. technologii w Zebra Technologies. 

Tom Bianculli, dyrektor ds. technologii w Zebra Technologies

Bianculli przytacza rzeczywisty przykład europejskiej sieci supermarketów, która pilotażowo wdrożyła generatywną sztuczną inteligencję z komputerami mobilnymi Zebra, przekazując modelowi całą bibliotekę SOP.

Pracownicy mają teraz w rękach ogromną ilość wiedzy pochodzącej z zasad, procedur i informacji o produktach – czyli „zawsze dostępnego” cyfrowego asystenta, który może skrócić czas zdobywania kompetencji i zapewnić konsekwentne stosowanie najlepszych praktyk. Oszczędzają czas, poprawiają interakcje z klientami, szybciej szkolą personel i dają pracownikom pierwszej linii większą autonomię i satysfakcję z pracy. – podkreśla Bianculli.

Dzięki urządzeniom Zebra zbudowanym na systemie operacyjnym Android i zasilanym przez procesory Qualcomm Technologies z funkcjami sztucznej inteligencji, wyniki te mogą wkrótce stać się rzeczywistością w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem detalicznym, opieką zdrowotną oraz transportem i logistyką.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Zebra Technologies i wspierać ją w dostarczaniu transformacyjnych doświadczeń klientów i zwiększonej produktywności pracowników dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. Nowe urządzenia firmy Zebra umożliwiają organizacjom wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji do lepszego podejmowania decyzji, szybszego wdrażania i szkolenia. Jesteśmy podekscytowani potencjałem tych możliwości do napędzania innowacji i tworzenia nowych sposobów pracy, które przynoszą korzyści organizacjom i ich pracownikom. – dodaje Art Miller, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Qualcomm Technologies, Inc. 

Wraz z modelami Google Gemini i Gemma o otwartym kodzie źródłowym, możliwy jest pełny zakres wdrożeń generatywnej sztucznej inteligencji, od urządzeń po opcje lokalne, chmurowe i hybrydowe.

Generatywna sztuczna inteligencja zmienia sposób działania wielu organizacji i otwiera nową erę interakcji między firmami oraz ich klientami i pracownikami. Korzystając z kluczowych możliwości Google Cloud w zakresie sztucznej inteligencji, Zebra może wesprzeć firmy z różnych branż chcące wyposażyć swoich pracowników w lepsze narzędzia i nowe możliwości, co pozwoli zwiększyć ich produktywność. – powiedział Rouzbeh Aminpour, Global Retail Solution Engineering Manager w Google Cloud.

Podczas tegorocznego Google Cloud Next ’24 11 kwietnia w godzinach 10:15-11:00 czasu PDT odbyła się sesja, podczas której Bianculli dołączył do Aminpoura i innych liderów z Google Cloud i SAP. Omawiano, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą na nowo wyobrazić sobie przetwarzanie i analizowanie dokumentów za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

KLUCZOWE WNIOSKI

• Na Google Cloud Next ’24 Zebra zaprezentowała nowe możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, aby zmniejszyć obciążenie poznawcze pracowników pierwszej linii i umożliwić im podejmowanie trafniejszych decyzji na czas dzięki szybszemu wdrażaniu i szkoleniom.

• Europejska sieć supermarketów pilotażowo wdrożyła generatywną sztuczną inteligencję na komputerach mobilnych Zebra, przekazując modelowi całą bibliotekę procedur SOP.

• Pełny zakres wdrożeń generatywnej sztucznej inteligencji jest możliwy dzięki urządzeniom Zebra zbudowanym w oparciu o system operacyjny Android i zasilanym przez procesory Qualcomm Technologies z funkcjami sztucznej inteligencji w urządzeniu oraz modele Google Gemini i Gemma o otwartym kodzie źródłowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments