Alior Bank został sponsorem głównym EDU Esports Uczelnie – ogólnopolskich rozgrywek akademickich w League of Legends oraz Counter-Strike 2. Inicjatywa ta umożliwi studentom bezpośredni kontakt z esportowymi ekspertami oraz poznanie kulisów branży. Współpraca z Polish Esports & Gaming Agency (PEGA) jest kolejnym krokiem w długoterminowym zaangażowaniu banku w esport i gaming.

Alior Bank od lat konsekwentnie inwestuje w polską branżę sportu elektronicznego, widząc w niej nie tylko przyszłość rozrywki, ale i edukacji. Nasze zaangażowanie w EDU Esports Uczelnie to naturalny krok w kierunku tworzenia wartości dodanej dla społeczności akademickiej i gamingowej. Chcemy przyczynić się do budowania przyszłości, w której gry komputerowe i edukacja idą ze sobą w parze, tworząc nowe możliwości dla młodzieży i studentów. Jesteśmy przekonani, że esport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim platforma do nauki, wymiany doświadczeń i rozwoju osobistego młodych ludzi. – mówi Mateusz Tomczak, Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Bank.

EDU Esports Uczelnie to inicjatywa, która od 2018 roku umożliwia studentom z całej Polski rywalizację w popularnych grach takich jak League of Legends czy Counter-Strike 2. W obecnym, siódmym sezonie rozgrywek, udział bierze 401 studentów z 36 uczelni, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i znaczeniu esportu w środowisku akademickim.
W ramach współpracy, Alior Bank planuje szereg działań mających na celu nie tylko promocję sportu elektronicznego, ale również edukację. „Dni z esportem” to jedno z takich działań, podczas których eksperci i zaproszeni goście będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, przybliżając branżę esportową zarówno studentom, jak i szerokiemu gronu zainteresowanych.

Wieloletnie doświadczenie specjalistów z PEGA pokazuje, że edukacja młodych ludzi poprzez esport i gaming jest atrakcyjna, ale przede wszystkim niesie za sobą korzyści w postaci pozyskiwania szerokiej wiedzy z zakresu marketingu, doradztwa zawodowego, dziennikarstwa, projektowania graficznego, tworzenia gier czy umiejętności miękkich. Współpraca z Alior Bankiem to ważny krok w rozwoju naszych produktów oraz możliwość dotarcia do uczniów i studentów z kolejną dawką wiedzy. – mówi Łukasz Trybuś, Prezes PEGA.

Zarządzane przez Polish Esports & Gaming Agency (PEGA), EDU Esports Uczelnie są częścią większego ekosystemu, który łączy pasję do gier z nowoczesną edukacją. PEGA jest również odpowiedzialna za organizację takich wydarzeń jak ogólnopolska liga szkolna EDU esports szkoły, targi edukacyjno-gamingowe CEGEF oraz PGA – największe targi gamingowe w Polsce. PEGA odpowiada także za Narodową Drużyna Esportu, która w tym roku powalczy na Mistrzostwach Świata w Riyadzie, gdzie w puli będzie milion dolarów.
Wielki finał EDU Esports Uczelnie odbędzie się w formie LAN-a podczas Central Europe GameDev & E-Careers Festival (CEGEF) 6 i 7 czerwca br. w Katowicach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments