Visa ogłosiła podpisanie 7-letniej umowy z Western Union. W ramach nowego porozumienia klienci Western Union będą mogli przesyłać pieniądze na karty Visa i rachunki bankowe swoich bliskich i przyjaciół w 40 krajach w ramach 5 regionów.

Umowa obejmuje wydawanie kart, implementację Visa Direct w ramach Western Union, a także dostarczanie usług dodatkowych, w tym produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.

Western Union i Visa rozwijają także programy wypłat środków przez organizacje humanitarne i rządy, by wesprzeć dostarczenie niezbędnej pomocy podczas katastrof. Te działania mają na celu usprawnienie przesyłania funduszy w ramach pomocy kryzysowej i humanitarnej, realizacji międzynarodowych emerytur i krajowych świadczeń czy innych rodzajów wypłat środków.

 Dla wielu ludzi przekazy pieniężne to podstawowy sposób przesyłania niezbędnych środków bliskim przebywającym za granicą. Gdy weźmiemy pod uwagę, że często są to nagłe potrzeby wymagające rozwiązań o łatwej dostępności, możliwość bezpiecznego i wygodnego przesyłania pieniędzy może robić różnicę. Wykorzystując globalną skalę działalności Visa i kompetencje cyfrowe Western Union, rewolucjonizujemy sposób, w jaki konsumenci przesyłają środki na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować większej liczbie ludzi szybkie i sprawne rozwiązania w płatnościach międzynarodowych. – powiedział Chris Newkirk, Global Head of Commercial & Money Movement Solutions w Visa.

– Ambitne społeczności na całym świecie polegają na Western Union w kwestii innowacyjnych i dostępnych usług finansowych, które oferują elastyczność, jakość i zaufanie. Zacieśniając naszą strategiczną współpracę z Visa, wspólnie dostarczymy skuteczne produkty i usługi, które mogą pomóc naszym klientom w tworzeniu warunków życia dla siebie i swoich bliskich. – powiedział Sam Jawad, Head of Ecosystem, at Western Union. 

Umowa między Visa i Western Union jest rozszerzeniem współpracy związanej z wdrożeniem Visa Direct przez Western Union w 2022 i 2019 roku, które umożliwiło konsumentom w USA i Europie przysyłanie środków bezpośrednio do posiadaczy określonych kart Visa przebywających za granicą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments